Trwa ładowanie...
d3dvm7u
d3dvm7u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nowoczesne technologie dla inwestycji Grupy Azoty Police

Grupa Azoty Police dzięki podpisanej w poniedziałek w Szczecinie umowie licencyjnej otrzyma innowacyjne technologie, które pozwolą na realizację instalacji propylenu w polickich zakładach - poinformowały służby prasowe spółki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3dvm7u

"Grupa wybrała globalnego dostawcę najbardziej innowacyjnych technologii przemysłowych - firmę UOP, należącą do koncernu Honeywell" - napisano w przesłanym PAP komunikacie.

Umowa licencyjna UOP zagwarantuje Policom najnowocześniejsze rozwiązania do realizacji projektu budowy instalacji wartej prawie 1,7 mld zł - podkreślono. Spółka nie zdradziła wartości umowy.

Na podstawie podpisanych dokumentów zawarto umowy: licencyjną, gwarancyjną oraz umowę o świadczeniu usług inżynieryjnych.

d3dvm7u

"Instalacja do produkcji propylenu z propanu jest flagowym projektem nie tylko Grupy Azoty, ale będzie także wzorowym przykładem najnowocześniej instalacji tego typu w Europie. Dlatego podjęliśmy decyzję o wyborze amerykańskiego dostawcy, co zapewni najwyższą jakość oraz efektywność produkcji propylenu. Jednocześnie proces będzie mieć neutralny wpływ na środowisko naturalne" - podkreślił prezes Grupy Azoty Police Krzysztof Jałosiński.

Projekt zakłada budowę instalacji, bloku energetycznego oraz rozbudowę polickiego portu o terminal chemikaliów płynnych. Docelowo terminal obsługiwać będzie największe w Polsce statki z LPG, zwiększając dwukrotnie swoje zdolności operacyjne. Inwestycja zostanie zrealizowana do 2019 r. Dzięki niej przychody Grupy Azoty Police mają wzrosnąć o ok. 2 mld zł.

Przy budowie instalacji pracować będzie około tysiąca osób. Po uruchomieniu produkcji na stałe zatrudnionych zostanie ok. 200 osób.

Odbiorcami propylenu będą Polska i przedsiębiorstwa znajdujące się w krajach sąsiadujących z Polską.

d3dvm7u

Jak wskazuje Grupa Azoty, na świecie istnieje 18 instalacji do produkcji propylenu z propanu.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. jest jedną z największych firm chemicznych w Polsce wchodzących w skład Grupy Azoty SA. W 2014 roku przychody Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. wyniosły 2,4 mld zł przy zysku netto na poziomie 83 mln zł. Łącznie "Police" zatrudniają ok. 2300 pracowników (stan z końca 2014 r.).

UOP LLC, z siedzibą w Des Plaines (USA) to wiodący międzynarodowy dostawca i licencjodawca technologii procesów, katalizatorów, adsorbentów, zakładów przetwarzania i usług konsultingowych dla przemysłów gazowego, petrochemicznego i paliwowego. UOP to spółka zależna koncernu Honeywell.

d3dvm7u

Podziel się opinią

Share

d3dvm7u

d3dvm7u