Trwa ładowanie...
dkghzum
banknoty nbp

Nowy banknot NBP. Znajdzie się na nim Mieszko I i Dobrawa

W 1050 rocznicę Chrztu Polski Narodowy Bank Polski wyemituje banknot kolekcjonerski o nominale 20 zł - poinformował właśnie NBP. Z okazji rocznicy na banknocie znajdzie się podobizna Mieszka I i Dobrawy. Z kolei na odwrocie będzie wizerunek katedry gnieźnieńskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy banknot NBP. Znajdzie się na nim Mieszko I i Dobrawa
(Fot: NBP)
dkghzum

W 1050. rocznicę Chrztu Polski Narodowy Bank Polski wyemituje banknot kolekcjonerski o nominale 20 zł - poinformował właśnie NBP. Z okazji rocznicy na banknocie znajdzie się podobizna Mieszka I i Dobrawy. Z kolei na odwrocie będzie wizerunek katedry gnieźnieńskiej.
Jak poinformował Narodowy Bank Polski, banknot trafi do obiegu 12 kwietnia. Zaprojektował go Krystian Michalczuk, z kolei autorami rysunków są Krystian Michalczuk, Przemysław Krajewski. Ile banknotów będzie na rynku? 35 tysięcy i ani jednego więcej.

Źródło: NBP

Banknot będzie można kupić w jednym z oddziałów okręgowych (w Polsce jest ich 16 - po jednym w każdym z miast wojewódzkich. W województwie lubuskim oddział jest w Zielonej Górze, w woj. kujawsko-pomorskim w Bydgoszczy). Banknoty będzie można również zamówić przez internetowy sklep Narodowego Banku Polskiego.

dkghzum

Podziel się opinią

Share

dkghzum

dkghzum