Trwa ładowanie...

Nowy gracz na rynku kredytów internetowych. Wszystko ma być prostsze niż dotychczas

Rynek kredytów i pożyczek internetowych może przeżyć wkrótce zatrzęsienie. Właściciele serwisu jakikredyt.pl właśnie zaprezentowali swoją nową stronę, dzięki której otrzymanie kredytu ma być prostsze i szybsze niż gdziekolwiek indziej.

Share
Nowy gracz na rynku kredytów internetowych. Wszystko ma być prostsze niż dotychczas
Źródło: jakikredyt.pl
d435chh

Jak chwalą się zarządzający stroną, ofertę kredytową będziemy mogli wybrać samodzielnie, dzięki czemu oszczędzimy czas na wypełnianie setek rubryk i konsultacje z doradcami kredytowymi.

- Przez 12 lat pracy jako doradca kredytowy obserwowałem nierówny dostęp do narzędzi porównywania ofert kredytowych i generowania dokumentów potrzebnych do korzystania z nich. Doradcy dostawali na swoich ekranach kompletne i precyzyjne informacje, zaś klienci byli zależni od tego, co przedstawią im kolejni eksperci. Generowało to sporą liczbę spotkań, telefonów, wątpliwości i czasu na wypełnianie kolejnych wniosków. Ostatecznie, kredytobiorca nie miał pewności, czy naprawdę wybrał najlepszą z ofert - mówił Piotr Krogulec, pomysłodawca i założyciel serwisu.

Strona ma być bardzo prosta w obsłudze i dać narzędzia podobne do tych, z których korzystają doradcy. - Dzięki jakikredyt.pl użytkownicy sami będą dla siebie najlepszymi ekspertami finansowymi, także w kwestii kredytów hipotecznych - powiedział twórca strony.

d435chh

Celem właścicieli strony jest przede wszystkim zmiana modelu pośrednictwa i ubiegania się o kredyt na mieszkanie. Według nich obecne modele i przepisy są niejasne i zbyt skomplikowane. Założenia na przyszły rok mają równie ambitne - w 2019 roku wartość udzielonych kredytów za pośrednictwem serwisu ma sięgnąć 300 milionów złotych.

To, co ma wyróżniać serwis jakikredyt.pl, to jego istota i charakterystyka. Właściciele podkreślają że jest serwisem transakcyjnym, a nie porównywarką kredytów. Oferty mają być tożsame z tymi, które otrzymamy bezpośrednio w bankach.

Po wypełnieniu specjalnego formularza serwis sam wyliczy naszą zdolność kredytową w bankach i wysokość raty. Będziemy mogli także wysłać jeden multiwniosek do kilku banków jednocześnie. Jeśli zaistnieje potrzeba, będziemy musieli przygotować dodatkowe dokumenty, o czym zostaniemy odpowiednio poinformowani.

Sama strona jakikredyt.pl powstała w 2017 roku, jednak była głownie w fazie testów. - Od momentu powstania pomysłu rok temu, serwis przeszedł szereg testów i prac technologicznych. Dzięki nim, dziś jest wygodnym i łatwym w obsłudze narzędziem, z którego z powodzeniem mogą skorzystać samodzielnie konsumenci - dodaje Krogulec.

Włodarze strony chcą zatrząść rynkiem kredytów internetowych prostotą serwisu w wyglądzie i obsłudze. Ich zdaniem nie było drugiego takiego serwisu na rynku, dlatego konkurencja powinna bacznie ich obserwować.

Start-up ten wsparli m.in. Krzysztof Noga – współwłaściciel Szkoły Inwestowania SA i Tomasz Nietubyć – inwestor spółek z sektorów IT, spożywczego oraz recyklingu.

d435chh

Podziel się opinią

Share
d435chh
d435chh