Trwa ładowanie...
dj02p55

Nowy prezes GPW nie wyklucza możliwości skrócenia sesji giełdowej

17.01. Warszawa (PAP) - Adam Maciejewski, prezes GPW powołany na to stanowisko przez czwartkowe NWZ, nie wyklucza możliwości skrócenia sesji giełdowej, jednak decyzja zapadnie po...

Share
dj02p55

17.01. Warszawa (PAP) - Adam Maciejewski, prezes GPW powołany na to stanowisko przez czwartkowe NWZ, nie wyklucza możliwości skrócenia sesji giełdowej, jednak decyzja zapadnie po analizach i rozmowach z domami maklerskimi w ciągu kilku tygodni.

"Będziemy pracowali wspólnie z domami maklerskimi nad najwłaściwszym rozwiązaniem. W najbliższych kilku tygodniach będą trwały analizy i rozmowy. Na tej podstawie wyciągniemy wnioski" - odpowiedział Maciejewski na pytanie dziennikarzy o plany odnośnie skrócenia sesji.

Pytany, czy jest możliwe skrócenie sesji odpowiedział, że tego nie wyklucza.

dj02p55

Na pytanie o obniżki opłat giełdowych, odpowiedział: "Ogólnie tendencje są znane i wiadomo, że opłaty giełdowe będą maleć".

Adam Maciejewski został w czwartek powołany przez NWZ GPW na stanowisko jej prezesa. Od drugiej połowy grudnia pełnił on funkcję p.o. prezesa GPW, po zawieszeniu na tym stanowisku Ludwika Sobolewskiego. Sobolewski decyzją akcjonariuszy został w czwartek odwołany ze stanowiska prezesa GPW. (PAP)

pr/ jow/ jtt/

dj02p55

Podziel się opinią

Share
dj02p55
dj02p55