Trwa ładowanie...
d2mmilv
prezes

Nowy prezes PLL LOT może być wybrany w tym tygodniu

Prawdopodobnie w piątek Rada Nadzorcza wybierze nowego prezesa PLL LOT - podał PAP przewodniczący RN Jacek Krawczyk. We wtorek upłynął termin nadsyłania zgłoszeń na szefa zarządu przewoźnika oraz na członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych.

Share
d2mmilv

- Rada zajmie się przesłuchaniem kandydatów 22 października oraz ewentualnie 29 października podczas posiedzenia - przekazał Krawczyk. Dodał, że we wtorek upłynął termin zgłaszania ofert i aplikacje są analizowane pod względem formalnym.

Rzecznik spółki Jacek Balcer, pytany o liczbę zgłoszonych aplikacji powiedział, że "trwa postępowanie konkursowe i mówienie o liczbie zgłoszeń oraz o osobach, które to zrobiły, byłoby niestosowne".

Na początku października w prasie zamieszczone zostały ogłoszenia RN PLL LOT, dotyczące konkursu na stanowiska prezesa spółki oraz członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych. Kandydaci mieli czas na składanie aplikacji do wtorku. 22 października rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi osobami. Oceniane będą m.in.: wiedza o PLL LOT oraz o sektorze, w którym działa spółka, znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem ludźmi, zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa.

d2mmilv

Pod koniec września z kierowania spółką zrezygnował Sebastian Mikosz; stanowisko prezesa pełnił 19 miesięcy. Rada Nadzorcza zdecydowała, że Zbigniew Mazur, oddelegowany z rady, będzie p.o. prezesem zarządu. Wcześniej był on prezesem zarządu spółki LOT Service (należącej do PLL LOT).

Stanowisko członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych jest wolne od dwóch tygodni, gdy rada zdymisjonowała Andrzeja Oślizłę.

Zgodnie z prasowymi ogłoszeniami, kandydaci na prezesa spółki powinni mieć m.in. ukończone studia, co najmniej pięcioletni staż pracy, powinni korzystać z pełni praw publicznych, nie podlegać określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, bardzo dobrze znać język angielski.

Od kandydata na stanowisko ds. finansowo-ekonomicznych, podobnie jak w przypadku aplikującego na prezesa spółki, oczekuje się m.in. ukończenia studiów wyższych, co najmniej pięcioletniego stażu pracy, korzystania z pełni praw publicznych, bardzo dobrej znajomości języka angielskiego.

d2mmilv

PLL LOT za pierwszych siedem miesięcy br. odnotowały stratę operacyjną w wysokości 35 mln zł. Strata operacyjna w okresie od stycznia do lipca w 2009 r. wyniosła 170 mln zł, a w tym samym czasie w 2008 r. - strata wyniosła 175 mln zł. Za cały rok 2009 r. przewoźnik odnotował stratę operacyjną w wysokości 335,3 mln zł, za cały 2008 r. wyniosła ona 231,9 mln zł.

Od kilku miesięcy w spółce trwa restrukturyzacja. W ramach zwolnień grupowych, które zaczęły się w październiku 2009 r., do końca maja tego roku z firmy odeszło 400 osób.

d2mmilv

Podziel się opinią

Share
d2mmilv
d2mmilv