Trwa ładowanie...
dqyxb20
11-12-2015 17:50

Nowy prezes SMT wykorzysta środki ze zbycia iAlbatros na kupno akcji SMT

Warszawa, 11.12.2015 (ISBnews) - Moncef Khanfir, nowy prezes Grupy Kapitałowej SMT, przeznaczy całość otrzymanej ceny (ok. 12,5 mln zł) ze sprzedaży udziałów iAlbatros na rzecz SMT, na zakup akcji SMT SA, wynika z komunikatu spółki.

dqyxb20
dqyxb20

"Moncef Khanfir, nowy prezes zarządu Grupy Kapitałowej, przeznaczy całość otrzymanej ceny (12 503 594,96 zł) na zakup akcji SMT SA, przy czym ma prawo pomniejszyć tę kwotę o uzasadnione koszty transakcyjne" - czytamy w komunikacie.

SMT nabył 199 698 akcji spółki spółki od cypryjskich spółek Onemaker oraz MKIA i obecnie Grupa Kapitałowa posiada pakiet 100 % udziałów najbardziej dynamicznie rozwijającej się spółki w swoim portfolio, podano w informacji. Spółka SMT nabyła akcje iAlbatros od dotychczasowych udziałowców francuskich, w tym od Moncefa Khanfira za pośrednictwem kontrolowanego przez niego podmiotu.

Transakcje łącznie warte były 23,335 mln zł. Zwiększenie zaangażowania w spółkę iAlbatros jest realizacją deklaracji złożonej przez zarząd Grupy Kapitałowej, a także kolejnym krokiem w realizacji jej nowej strategii opierającej się o koncentracji na działalności.

iAlbatros SA prowadzi obecnie intensywne działania sprzedażowe we Francji i Włoszech. Spółka informowała o toczących się negocjacjach z Havas Voyages dotyczących największego potencjalnego nowego kontraktu.

dqyxb20

W roku 2015 spółka iAlbatros zawarła szereg znaczących umów, m. in. na obsługę hotelową grupy kapitałowej Engie (dawniej GDF Suez) na łączną kwotę 135 mln EUR. W roku 2016 planowane jest rozszerzenie działalności firmy na nowe kraje europejskie.

iAlbatros - spółka założona w 2010 roku wdraża technologię rezerwacji hotelowych dla biznesu w modelu SaaS. Oferuje swoim klientom system rezerwacji zapewniający dostęp do bazy ponad 250 tys. hoteli. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają usprawnić proces zarządzania podróżami służbowymi, kontrolować wydatki oraz znacznie ograniczyć koszty związane z organizacją delegacji.

(ISBnews)

dqyxb20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqyxb20