Trwa ładowanie...

Nowy sposób na kradzieże z kont. Uważaj na podejrzane SMSy

Złodzieje znaleźli kolejny sposób na okradanie klientów banków. Można się przed nim uchronić, ale trzeba działać błyskawicznie. Od razu po tym, gdy otrzymamy niepokojący SMS.

Nowy sposób na kradzieże z kont. Uważaj na podejrzane SMSyŹródło: Pixabay.com
d30i697
d30i697

"Dzisiaj mojemu ojcu skradziono w mBanku w kilku przelewach łącznie kilka tysięcy złotych" – alarmuje na portalu Wykop.pl użytkownik o nicku Igomi. Jak wyjaśnia, wystarczył brak reakcji na SMS-a otrzymangego o 15:43. Niespełna półtorej godziny później na koncie nie było już pieniędzy.

Hakerzy na celownik wzięli również media społecznościowe:

"Niestety, nie skojarzył po otrzymaniu, że może być zagrożone jego konto. Traf chciał, że korzystał tego dnia z wpłatomatu i postanowił sprawdzić ok. 17tej czy pieniądze są już na koncie. Jednak, okazał się, że z konta zniknęła znaczna suma pieniędzy (pisownia oryginalna)” – relacjonuje internauta. O skali zagrożenia świadczy fakt, że okradziony mężczyzna korzysta tylko z jednego komputera stacjonarnego i nie jest użytkownikiem bankowości internetowej.

d30i697

O sprawie poinformowany został bank oraz policja. By ostrzec innych klientów syn okradzionego opublikował numer telefonu, na który przekierowano połączenia. To: 79667176x. Sprawę opisał także na Facebooku Niebezpiecznik.pl. Jak ujawniono, zagrożone są również osoby, które otrzymały informacje o przekierowaniu na numer: 796717xxx.

We wpisie przeanalizowano włamanie oraz przypomniano o podstaowowych zasadach bezpiecznego korzystania z bankowości online. Nim złodziej przekierował połączenia, zdobył dostęp do konta w banku, a całej akcji początek dało najprawdopodobniej włamanie na skrzynkę email.

d30i697
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30i697