Trwa ładowanie...
d1fk54y
d1fk54y

NSG Group rozpoczęła rozbudowę zakładu Pilkington Automotive w Chmielowie

Warszawa, 03.11.2014 (ISBnews) - NSG Group rozpoczęła rozbudowę zakładu Pilkington Automotive w Chmielowie, wartą 24 mln euro. Rozpoczęte działania zwiększą moce produkcyjne zakładu o 50% i przyczynią się do utworzenia 300 nowych miejsc pracy, poinformował prezes Pilkington Automotive Poland Ryszard Jania.
Share
d1fk54y

"Program działań na lata 2011-2015 podzielony był na dwa etapy, z których pierwszy został ukończony, a obecnie rusza druga część inwestycji. Oprócz rozbudowy zakładu planujemy instalację nowych linii do produkcji szyb bocznych i szyb bocznych laminowanych oraz stanowiska montażu dodatkowych elementów. Ten etap powinien zostać ukończony do końca 2015 roku, a jego efektem będzie 300 kolejnych miejsc pracy i wzrost produkcji szyb samochodowych marki Pilkington o 50%" - wyjaśnił Jania, cytowany w komunikacie.

Rozbudowa zakładu obejmuje dodatkowe ok. 30 tys. m2 powierzchni, podano również.

Fabryka w Chmielowie jest drugim, obok Sandomierza, zakładem produkcyjnym Pilkington Automotive Poland w Polsce. Powstają w niej szyby samochodowe dla takich marek jak General Motors, Ford, Volkswagen, Fiat, a także szyby do pojazdów ciężarowych MAN, DAF, Mercedes i Volvo. Docelowo na powierzchni 90 tys. m2 będą działały linie do produkcji szyb przednich bocznych i tylnych, montażu elementów dodatkowych oraz magazynowanie wyrobów gotowych.

d1fk54y

Obecnie udział marki Pilkington w światowym rynku szyb samochodowych wynosi około 25%. Fabryki w Sandomierzu i Chmielowie dostarczają produkty zarówno na rynek krajowy jak i zagraniczny, ich łączny udział w rynku europejskim to obecnie ponad 10%. Po zakończeniu drugiego etapu inwestycji, udział szyb z polskich zakładów Pilkington w europejskim sektorze motoryzacyjnym wzrośnie do 15%, zaznaczono w informacji.

Spółka przypomina, że budowa fabryki szyb samochodowych Pilkington Automotive w Chmielowie, o łącznej wartości 450 mln zł, jest jedną z największych inwestycji zagranicznych ostatnich lat. W jej wyniku w chmielowskim zakładzie zatrudnienie znalazło już 800 osób, kolejnych 200 miejsc pracy utworzono w firmach kooperujących.

Zakład znajduje się na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan

(ISBnews)

d1fk54y

Podziel się opinią

Share
d1fk54y
d1fk54y