Trwa ładowanie...
dw1fjfa

NTT chce skupić do 2 mln akcji własnych w celach inwestycyjnych

11.3.Warszawa(PAP) - Producent komputerów NTT System planuje
skupić z rynku do 2 mln akcji własnych w celach inwestycyjnych -
poinformował PAP wiceprezes NTT System, Jacek...

dw1fjfa
dw1fjfa

11.3.Warszawa(PAP) - Producent komputerów NTT System planuje skupić z rynku do 2 mln akcji własnych w celach inwestycyjnych - poinformował PAP wiceprezes NTT System, Jacek Kozubowski.

"Zarząd będzie wnioskował do rady nadzorczej i walnego zgromadzenia o zgodę na skup do 2 mln akcji własnych w celach inwestycyjnych" - powiedział PAP Kozubowski.

Dodał, że rada nadzorcza zajmie się wnioskiem zarządu w najbliższy piątek oraz że jeszcze nie jest wiadome czy uchwała o skupie akcji własnych będzie głosowana na NWZA czy WZA.

Obecnie kapitał zakładowy NTT dzieli się na 55,4 mln akcji. Przy obecnej cenie akcji NTT (0,83 zł), kupno 2 mln walorów wiązałby się z wydatkiem około 1,66 mln zł.

dw1fjfa

Zarząd NTT chce skupować akcje własne w celach inwestycyjnych, gdyż w jego ocenie są one niedowartościowane.

"W ocenie zarządu obecna cena akcji spółki, wynikająca z ogólnego kryzysu finansowego i bessy na GPW, absolutnie nie odzwierciedla prawdziwej wartości spółki. Spółka ma przed sobą dobre perspektywy i nabycie jej akcji w obecnym okresie może być inwestycją, która przyniesie spółce wysoki zwrot w przyszłości" - podało NTT w komunikacie.(PAP)

gsu/ ana/

dw1fjfa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw1fjfa