Trwa ładowanie...
d1gt9ck

NWR rozmawia z potencjalnymi chętnymi na zakup części koksowniczej i innych aktywów

03.07. Warszawa (PAP) - New World Resources prowadzi rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi przejęciem aktywów koksowniczych i niektórych innych aktywów, w tym kopalni Paskov,...

d1gt9ck
d1gt9ck

03.07. Warszawa (PAP) - New World Resources prowadzi rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi przejęciem aktywów koksowniczych i niektórych innych aktywów, w tym kopalni Paskov, ale żadne decyzje jeszcze nie zapadły - podał NWR w komunikacie.

NWR informował w połowie maja, że z powodu trudnego otoczenia makro planuje optymalizację działalności. Spółka przewiduje m.in. optymalizację biznesowego portfolio, w tym zbycie działalności koksowniczej. Zapowiedziała serię "stress testów" dla zidentyfikowania indywidualnych kopalń lub części kopalni, których działalność może zostać zawieszona lub zbyta.

"Proces trwa. NWR oczekuje ofert na działalność koksowniczą i, w ramach testów, na niektóre inne aktywa, w tym kopalnię Paskov. Prowadzi rozmowy z potencjalnymi kupcami. Nie podjęto żadnych decyzji w sprawie tych aktywów" - napisano w komunikacie.

W poniedziałek Jarosław Zagórowski, prezes JSW, poinformował PAP, że JSW otrzymała od New World Resources zaproszenie do przeprowadzenia badania aktywów górniczych i koksowniczych i prowadzi w tej sprawie analizy. (PAP)

pel/ osz/

d1gt9ck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gt9ck