Trwa ładowanie...
d12kyt9

NWR skreślił w wezwaniu na Bogdankę warunek uzyskania zgody WZA

27.10. Warszawa (PAP) - New World Resoures w wezwaniu na sprzedaż akcji Bogdanki skreślił warunek w postaci uzyskania zgody WZA na nabycie akcji spółki - podał NWR w środowym...

Share
d12kyt9

27.10. Warszawa (PAP) - New World Resoures w wezwaniu na sprzedaż akcji Bogdanki skreślił warunek w postaci uzyskania zgody WZA na nabycie akcji spółki - podał NWR w środowym komunikacie.

Zmiany treści w tym zakresie żądała wcześniej Komisja Nadzoru Finansowego.

"Wzywający podjął decyzję o zmianie treści Wezwania z uwagi na uzyskanie w dniu dzisiejszym nieodwołalnego zobowiązania spółki BXR Mining B.V., posiadającej 63,64 proc. akcji Wzywającego serii A uprawniających do 63,64 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, do głosowania za uchwałą wyrażającą zgodę na nabycie akcji Spółki w ramach Wezwania na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy NWR zwołanym na dzień 24 listopada 2010 r." - napisano w komunikacie.

d12kyt9

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu na sprzedaż akcji Bogdanki rozpocznie sie 29 października i potrwa do 29 listopada.

5 października NWR wezwał do sprzedaży 34.013.590 akcji Bogdanki, stanowiących 100 proc. kapitału, po 100,75 zł za akcję.

Wezwanie dojdzie do skutku, gdy będą zapisy na 75 proc. akcji Bogdanki. NWR zamierza wycofać Bogdankę z giełdy. Chce, aby zespół zarządzający Bogdanki kierował działalnością połączonej grupy w Polsce, włącznie z planowaną inwestycją NWR w Dębieńsku, a ponadto, aby stał na czele przyszłych akwizycji i nowych projektów w Polsce.(PAP)

seb/ ana/

d12kyt9

Podziel się opinią

Share
d12kyt9
d12kyt9