Trwa ładowanie...
d3xwvmd
29-11-2016 08:40

NWZ iAlbatros zdecyduje 28XII o sprzedaży iAlbatros Poland za min. 140 mln zł

Warszawa, 29.11.2016 (ISBnews) - Akcjonariusze iAlbatros Group zdecydują o sprzedaży iAlbatros Poland za min. 140 mln zł i skupie akcji własnych z pozyskanych środków, wynika z projektów uchwał na walne zwołane na dzień 28 grudnia.

d3xwvmd
d3xwvmd

"Transakcja zostanie dokonana, jeżeli wycena wartości iAlbatros Poland, uzgodniona dla celów transakcji pomiędzy Holding Inwestycyjny Akesto Sp. z o.o. a inwestorem, nie będzie niższa niż 140 000 000 zł przy założeniu, że kwota ta odpowiadać będzie parametrowi 'enterprise value' i podlegać będzie korekcie o zadłużenie finansowe, stan środków pieniężnych oraz saldo kapitału pracującego [?] w wyniku transakcji nabywca nabędzie jednorazowo 100% akcji" - czytamy w projekcie uchwały.

Umowa zbycia akcji ma zostać zawarta nie później niż do dnia 31 marca 2017 r. Zbycie akcji i rozliczenie transakcji ma nastąpić nie później niż w terminie 3 miesięcy od zawarcia umowy lub uzyskania wymaganych prawem zgód i zezwoleń, podano również.

"Środki pieniężne uzyskane z transakcji zostaną przeznaczone na dokonanie skupu akcji własnych przez spółkę w celu ich umorzenia, w liczbie powodującej osiągniecie nie więcej niż 33% ogólnej liczby głosów w spółce, z uwzględnieniem wszystkich akcji posiadanych przez spółkę" - czytamy dalej.

"Chcemy, aby o kluczowej dla iAlbatros Group transakcji zdecydowali akcjonariusze. Przedstawiliśmy im atrakcyjne warunki sprzedaży, biorąc pod uwagę otoczenie rynkowe i perspektywy rozwoju biznesu iAlbatros. Na podstawie przeprowadzonych rozmów z potencjalnymi inwestorami, wewnętrznych analiz, a także oceny zewnętrznych doradców, zakładamy, że wszystkie akcje iAlbatros Poland są warte co najmniej 140 mln zł, przed korektą o saldo gotówki, kapitału pracującego i zadłużenia. To więcej, niż implikuje obecny kurs giełdowy" - powiedział prezes iAlbatros Group Moncef Khanfir, cytowany w komunikacie.

d3xwvmd

Na buy-back planowane jest przeznaczenie kwoty 120-160 mln zł, co daje od 11,7 do 15,6 zł na akcję, po wyłączeniu akcji własnych. Przedział wynika m.in. z konieczności rozliczenia wpływów z transakcji, powiększenia tej kwoty o kapitał obrotowy spółki, gotówkę, a także pomniejszenia o spłatę zadłużenia spółki holdingowej, zaznaczono w informacji.

Skup akcji - podobnie jak poprzedni, zakończony przez iAlbatros Group we wrześniu 2016 r. - obejmie od 10% do 33% wszystkich akcji spółki, tj. nie więcej niż 3 848 683 akcji z uwzględnieniem akcji własnych posiadanych przez spółkę na dzień poprzedzający rozpoczęcie skupu. Ostateczna liczba akcji objętych wezwaniem jest uzależniona od zarejestrowania obniżenia kapitału zakładowego i umorzenia akcji własnych nabytych przez spółkę w drodze wezwania zrealizowanego w 2016 roku. Obecnie iAlbatros Group posiada 12,1% akcji własnych.

"Konstrukcja ze skupem akcji własnych doskonale się u nas sprawdziła. Nasze ostatnie tegoroczne wezwanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Akcjonariuszom przekazaliśmy łącznie 40 mln zł. Z jednej strony taki proces można zrealizować stosunkowo sprawnie i szybko, a z drugiej strony jest on zazwyczaj preferowaną przez inwestorów formą dystrybucji środków ze spółki w porównaniu z wypłatą dywidendy" - wskazał wiceprezes i dyrektor finansowy iAlbatros Group Paweł Tarnowski, cytowany w komunikacie.

Warunkiem przeprowadzenia transakcji sprzedaży iAlbatros Poland może być uzyskanie wymaganych przez obowiązujące przepisy prawa zgód i zezwoleń, w tym m. in. zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (lub analogicznego urzędu w kraju właściwym dla siedziby kupującego).

iAlbatros Group w 2007 r. zadebiutowała na New Connect, a od 2011 r. jej akcje notowane są na głównym parkiecie GPW.

(ISBnews)

d3xwvmd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xwvmd