Trwa ładowanie...
d1uqhyn

NWZ Polimeksu zdecydowało o emisji do 430 mln warrantów zamiennych na akcje s. Q (opis)

16.01. Warszawa (PAP) - Czwartkowe NWZ Polimeksu podjęło uchwałę ws. emisji do 430 mln warrantów subskrypcyjnych serii 1 zamiennych na akcje serii Q. Walne wyraziło też zgodę na...

Share
d1uqhyn

16.01. Warszawa (PAP) - Czwartkowe NWZ Polimeksu podjęło uchwałę ws. emisji do 430 mln warrantów subskrypcyjnych serii 1 zamiennych na akcje serii Q. Walne wyraziło też zgodę na wydzielenie i sprzedaż na rzecz spółki zależnej zorganizowanej części działalności stanowiącej segment produkcji w Siedlcach.

Do objęcia warrantów uprawnieni będą wierzyciele spółki. Każdy z warrantów będzie uprawniał do objęcia jednej akcji serii Q. Ostateczny termin realizacji praw z warrantów to 31 grudnia 2014 r. Cena emisyjna akcji serii Q obejmowanych w wykonywaniu praw z warrantów to 0,3 zł.

W wyniku emisji skierowanej do wierzycieli zarząd Polimeksu planuje skonwertowanie na kapitał łącznie do 129 mln zł wierzytelności.

W czwartek na NWZ Polimeksu było obecnych 44 akcjonariuszy posiadających 633,7 mln akcji. Za uchwałą ws. warunkowej emisji akcji s. Q oddano 615 mln głosów. Uchwała wymagała większości 80 proc. głosów.

d1uqhyn

Emisja warrantów zamiennych na akcje serii Q to realizacja zobowiązań wobec wierzycieli. Polimex-Mostostal w połowie października uzgodnił z wierzycielami wstępne warunki drugiego etapu restrukturyzacji zadłużenia finansowego spółki. Porozumienie przewiduje m.in., że Polimex zwoła NWZ w celu uchwalenia nowych emisji akcji, które umożliwią oferowanie potencjalnym inwestorom akcji nowych emisji w celu uzyskania dodatkowych środków pieniężnych oraz umożliwią wierzycielom skonwertowanie wierzytelności wobec spółki na jej kapitał zakładowy.

W listopadzie NWZ Polimeksu, kontynuowane po tygodniowej przerwie, nie podjęło uchwał ws. emisji warrantów subskrypcyjnych s. 1 i 2 zamiennych na akcje s. Q i R, gdyż uchwały nie otrzymały odpowiedniej większości głosów.

Czwartkowe walne wyraziło też zgodę na wydzielenie i sprzedaż na rzecz spółki zależnej zorganizowanej części działalności stanowiącej segment produkcji w Siedlcach.(PAP)

gsu/ ana/

d1uqhyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uqhyn