Trwa ładowanie...
d2o1lyg

NWZ Polimeksu zdecyduje o emisji 133,4 mln akcji s. P oraz warrantów subskrypcyjnych

17.10. Warszawa (PAP) - NWZ Polimeksu-Mostostalu, zwołane na 12 listopada, zdecyduje o uchyleniu uchwały ws. emisji akcji s. N2. Podejmie uchwałę o emisji do 133,4 mln akcji s. P,...

Share
d2o1lyg

17.10. Warszawa (PAP) - NWZ Polimeksu-Mostostalu, zwołane na 12 listopada, zdecyduje o uchyleniu uchwały ws. emisji akcji s. N2. Podejmie uchwałę o emisji do 133,4 mln akcji s. P, które będą skierowane do wierzycieli będących stronami umowy restrukturyzacyjnej oraz emisji warrantów subskrypcyjnych s. 1 i 2 zamiennych na akcje s. Q i R - wynika z projektów uchwał.

W uzasadnieniu do uchwały ws. emisji akcji s. P napisano, że zarząd zakłada, iż konwersji na kapitał zakładowy podlegać będą wierzytelności o łącznej wartości nominalnej do 20 mln zł.

Walne zdecyduje też o emisji do 812,5 mln warrantów subskrypcyjnych serii 1 oraz 187,5 mln warrantów serii 2.

Do objęcia warrantów s. 1 uprawnieni będą wierzyciele spółki, którzy wyrażą gotowość skonwertowania wierzytelności wobec spółki na kapitał zakładowy, w szczególności wierzyciele będący stronami umowy restrukturyzacyjnej.

d2o1lyg

Uprawnionymi do objęcia warrantów subskrypcyjnych serii 2 będą podmioty zainteresowane dokapitalizowaniem spółki, wybrane przez zarząd.

Warranty serii 1 i 2 będą uprawniały do objęcia akcji serii odpowiednio Q i R. Projekty uchwał zakładają warunkową emisję do 812,5 mln akcji s. Q i do 187,5 mln akcji s. R.

Zarząd zakłada, że konwersji na akcje s. Q podlegać będą wierzytelności o łącznej wartości nominalnej do 130 mln zł, a z emisji akcji serii R spółka pozyska środki w kwocie ok. 30 mln zł.

Walne ma także podjąć uchwałę ws. wyrażenia zgody na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, spółki pod nazwą Polimex-Mostostal Zakład Konstrukcji Stalowych w Rudniku nad Sanem.

d2o1lyg

Polimex-Mostostal w połowie października uzgodnił z wierzycielami wstępne warunki drugiego etapu restrukturyzacji zadłużenia finansowego spółki. Porozumienie przewiduje m.in., że Polimex zwoła NWZ w celu uchwalenia nowych emisji akcji, które umożliwią oferowanie potencjalnym inwestorom akcji nowych emisji w celu uzyskania dodatkowych środków pieniężnych oraz umożliwią wierzycielom skonwertowanie wierzytelności wobec spółki na jej kapitał zakładowy.

Porozumienie zakłada m.in. przeprowadzenie konwersji wierzytelności należących do wierzycieli: w kwocie ok. 20 mln zł do dnia 30 listopada 2013 r.; w łącznej kwocie (narastająco, uwzględniając wcześniejsze konwersje) ok. 30 mln zł do dnia 31 grudnia 2013 r., a w łącznej kwocie (narastająco, uwzględniając wcześniejsze konwersje) ok. 100 mln zł do dnia 28 lutego 2014 r.

Aneks do umowy w sprawie zasad obsługi zadłużenia finansowego z dnia 21 grudnia 2012 r. wprowadzający rozwiązania uzgodnione w porozumieniu, ma zostać podpisany do dnia 18 października 2013 r. Jego wejście w życie jest uzależnione od zwołania przez Polimex NWZ ws. emisji akcji oraz konwersji wierzytelności na kapitał zakładowy spółki. (PAP)

gsu/ ana/

d2o1lyg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o1lyg
d2o1lyg