Trwa ładowanie...
d4ex3jw

NWZ Work Service zdecyduje 18 V o programie obligacji na max. 150 mln zł

Warszawa, 22.04.2016 (ISBnews) - Akcjonariusze Work Service zdecydują na walnym zgromadzeniu zwołanym na 18 maja o ustanowieniu programu obligacji o wartości do 150 mln zł, podała spółka.

Share
d4ex3jw

"Łączna wartość nominalna obligacji, z uwzględnieniem obligacji serii T wyemitowanych przez spółkę w dniu 4 grudnia 2015 r., wyemitowanych w ramach programu i niewykupionych, z wyłączeniem obligacji, których dzień wykupu przypada w dniu emisji danej serii obligacji, z uwzględnieniem emisji obligacji planowanej w tym dniu emisji, nie przekroczy 150 000 000 zł" - czytamy w projektach uchwał.

Obligacje będą oferowane w drodze oferty niepublicznej, bądź też publicznej niewymagającej sporządzenia prospektu emisyjnego, podano także.

"Zarząd Work Service wnioskuje o podjęcie przedmiotowej uchwały, uzasadniając ją koniecznością podjęcia w roku 2016 działań zmierzających do refinansowania w 2016 roku obligacji wyemitowanych przez spółkę, jak również wcześniejsze refinansowanie obligacji celem obniżenia kosztów finansowych ponoszonych przez Work Service S.A., jak również uspójnienie parametrów wskaźników obsługi zadłużenia pomiędzy finansowaniem bankowym a obligacyjnym" - czytamy dalej.

Work Service S.A. jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

(ISBnews)

d4ex3jw

Podziel się opinią

Share
d4ex3jw
d4ex3jw