Trwa ładowanie...
d10mak4

Obniżenie przez Moody's ratingu PGNiG nie wpływa na warunki umów kredytowych i obligacyjnych -

21.11. Warszawa (PAP) - Obniżenie przez Moody's ratingu nie wpływa na warunki umów kredytowych i obligacyjnych PGNiG. Spółka cały czas pracuje nad wnioskiem taryfowym do URE -...

Share
d10mak4

21.11. Warszawa (PAP) - Obniżenie przez Moody's ratingu nie wpływa na warunki umów kredytowych i obligacyjnych PGNiG. Spółka cały czas pracuje nad wnioskiem taryfowym do URE - poinformował Sławomir Hinc wiceprezes PGNiG ds. finansowych.

"To dalej jest rating inwestycyjny. Nowy poziom nie wpływa na nasze warunki umów kredytowych i obligacyjnych" - powiedział dziennikarzom Hinc.

"Obecnie energetyka nie cieszy się dobrym sentymentem w Europie, wpisujemy się więc w szerszy trend europejski" - dodał.

Wiceprezes dodał, że PGNiG cały czas pracuje nad wnioskiem taryfowym, ale nie chciał podać możliwego terminu złożenia wniosku do URE.

Agencja Moody's we wtorek obniżyła rating dla PGNiG do Baa2 z Baa1 oraz tymczasowy długoterminowy rating niezabezpieczonego długu PGNiG Finance AB do (P) Baa2 z (P) Baa1. Perspektywa obu ratingów jest negatywna. Agencja podała, że rating uwzględnia gwałtowne pogorszenie się wskaźników kredytowych spółki w porównaniu z poziomami z 2011 roku.(PAP)

morb/ gsu/ asa/

d10mak4

Podziel się opinią

Share
d10mak4
d10mak4