Trwa ładowanie...
d3pkbaz

Obniżenie przez Moody's ratingu PGNiG nie wpływa na warunki umów kredytowych i obligacyjnych -

21.11. Warszawa (PAP) - Obniżenie przez Moody's ratingu nie wpływa na warunki umów kredytowych i obligacyjnych PGNiG. Spółka cały czas pracuje nad wnioskiem taryfowym do URE -...

Share
d3pkbaz

21.11. Warszawa (PAP) - Obniżenie przez Moody's ratingu nie wpływa na warunki umów kredytowych i obligacyjnych PGNiG. Spółka cały czas pracuje nad wnioskiem taryfowym do URE - poinformował Sławomir Hinc wiceprezes PGNiG ds. finansowych.

"To dalej jest rating inwestycyjny. Nowy poziom nie wpływa na nasze warunki umów kredytowych i obligacyjnych" - powiedział dziennikarzom Hinc.

"Obecnie energetyka nie cieszy się dobrym sentymentem w Europie, wpisujemy się więc w szerszy trend europejski" - dodał.

d3pkbaz

Wiceprezes dodał, że PGNiG cały czas pracuje nad wnioskiem taryfowym, ale nie chciał podać możliwego terminu złożenia wniosku do URE.

Agencja Moody's we wtorek obniżyła rating dla PGNiG do Baa2 z Baa1 oraz tymczasowy długoterminowy rating niezabezpieczonego długu PGNiG Finance AB do (P) Baa2 z (P) Baa1. Perspektywa obu ratingów jest negatywna. Agencja podała, że rating uwzględnia gwałtowne pogorszenie się wskaźników kredytowych spółki w porównaniu z poziomami z 2011 roku.(PAP)

morb/ gsu/ asa/

d3pkbaz

Podziel się opinią

Share
d3pkbaz
d3pkbaz