Trwa ładowanie...
ceny gazu
20-07-2015 17:01

Obniżka cen gazu dla Kowalskiego? Minister skarbu nie wyklucza takiej możliwości

Minister skarbu nie wyklucza, że wkrótce PGNIG obniży taryfy dla klientów indywidualnych.

Share
Obniżka cen gazu dla Kowalskiego? Minister skarbu nie wyklucza takiej możliwościŹródło: WP.PL, fot: Pixabay.com/Domena publiczna
dmquy05

Po obniżce cen gazu dla odbiorców przemysłowych nadejdzie czas na niższy rachunek dla Kowalskiego? Minister skarbu nie wyklucza, że wkrótce PGNIG obniży taryfy dla klientów indywidualnych. Andrzej Czerwiński zauważył, że największy polski koncern gazowy może obecnie kupować "błękitne paliwo" po konkurencyjnych cenach.

- Jeśli wszystko pójdzie jak do tej pory, to jest szansa, że gospodarstwa domowe będą mieć obniżone ceny. Sytuacja na rynku gazu jest coraz lepsza - zauważył.

W maju Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie wykluczyło wystąpienia z wnioskiem do Urzędu Regulacji Energetyki o obniżkę taryf dla odbiorców detalicznych, jeśli pozwolą na to cena ropy i kurs dolara. Do dziś jednak nic takiego się nie stało.

W ostatni piątek za to prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę hurtową na paliwo gazowe dla PGNiG SA. Duże firmy zapłacą o 5 proc. mniej niż do tej pory.

dmquy05
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmquy05
dmquy05