Trwa ładowanie...

Obniżka, która nie jest obniżką. UOKiK zapowiada kontrole w sklepach

"Moglibyśmy podjąć działania, jeżeli to byłaby stała praktyka danego sklepu" - napisał UOKiK po naszym tekście o wpadce Intermarché. "Będziemy w przyszłym roku analizować, jak sieci informują o cenach" - zapowiedział urząd jeszcze w grudniu.

Share
Obniżka, która nie jest obniżką. UOKiK zapowiada kontrole w sklepach
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
d1f9s7y

Poprzednio 8,99 zł, ale teraz tylko 5,89 zł. Takimi obniżkami kusi jeden ze sklepów Intermarché. Dociekliwy czytelnik przesunął promocyjną cenówkę i ujrzał cenę regularną 5,89 zł, która obowiązuje już od września.

Nasz tekst na ten temat wzbudził duże zainteresowanie, a sama sieć poczuła się dotknięta, żądając... usunięcia artykułu. Grzecznie odmówiliśmy, ale zapytaliśmy też UOKiK, czy tłumaczenie Intermarché trzyma się kupy.

d1f9s7y

Zobacz: Zła etykieta nie tylko przy truskawkach

Jak sieć wyjaśnia sytuację z ukrytą ceną regularną? Przekonuje, że to nie promocja, a jedynie wskazówka, jak bardzo sieć myśli o swoich klientach, na stałe obniżając dla nich ceny.

Intermarché mimo to przeprosiło klientów, "dla których ten sposób oznaczeń sprawił kłopot".

d1f9s7y

Po szczegóły odsyłamy do naszego wcześniejszego tekstu, a teraz czas na stanowisko Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Każdy taki przypadek trzeba analizować indywidualnie - mówi nam Agnieszka Majchrzak z UOKiK-u. - Trudno nam się odnieść do tej historii, może to jednostkowy przypadek. My moglibyśmy podjąć działania, jeżeli to byłaby stała praktyka danego sklepu - wyjaśnia.

Przedstawicielka UOKiK-u radzi, by w razie wątpliwości co do prowadzonych przez sklepy promocji, czy w przypadku błędnego oznaczenia ceny, skontaktować się z Inspekcją Handlową.

- Jeżeli chodzi o ceny w dużych sklepach, to będziemy w przyszłym roku analizować, jak sieci informują o cenach, czy cena na wywieszce zgadza się z ceną na paragonie - zapowiada. - Docierają do nas sygnały, że nie zawsze ta cena jest identyczna - ujawnia Agnieszka Majchrzak.

Natrafiłeś na podobną "promocję"? Podziel się tym przez dziejesie.wp.pl

d1f9s7y

Podziel się opinią

Share
d1f9s7y
d1f9s7y