Trwa ładowanie...
dm184mt

Obowiązek noszenia maseczek. Co musisz wiedzieć?

Resort zdrowia opublikował projekt rozporządzeni, które uszczegóławia przepisy w kwestii zakrywania w miejscach ogólnodostępnych ust i nosa w związku z epidemią koronawirusa. Już od czwartku obostrzenie będzie obowiązywało na terenie całego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obowiązek noszenia maseczek. Co musisz wiedzieć?
Obowiązek noszenia maseczek. Co musisz wiedzieć? (PAP, Fot: PAP, Darek Delmanowicz)
dm184mt

Obowiązek noszenia maseczek. Co musisz wiedzieć?

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia mającego uszczegółowić przepisy o obowiązku zakrywania w miejscach ogólnodostępnych ust i nosa w związku z epidemią koronawirusa. Mają one obowiązywać od czwartku i - zgodnie z projektem - nie będą dotyczyć dzieci w wieku do lat dwóch oraz osób niezdolnych do samodzielnego zakrycia i odkrycia ust lub nosa

Oglądaj: Wakacje kredytowe dla konsumentów i firm. Przedsiębiorcy mogą też liczyć na kredyt obrotowy

Nakaz zakrywania nosa i usta będzie jednym z dłuższych obowiązków wynikających z sytuacji epidemicznej; jeszcze przez wiele tygodni, a może nawet miesięcy będziemy musieli się liczyć z tym, że będziemy w takiej sytuacji - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller na antenie TVP.

dm184mt

Obowiązek noszenia maseczek. Co musisz wiedzieć?

Maseczki nosimy:
- na drogach i placach,
- w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny,
- w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach),
- na terenie nieruchomości wspólnych w rozumieniu

Czytaj też: Koronawirus w Polsce i na świecie. Analizujemy najnowsze dane

Przypomnijmy, że w czasie wtorkowej konferencji szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie powoli odmrażać gospodarkę. Pierwsze decyzje z tym związane mają wejść w życie już 19 kwietnia. Następstwem decyzji może być zniesienie części obostrzeń w kwestii wychodzenia z domu.

dm184mt

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

dm184mt

Podziel się opinią

Share
dm184mt
dm184mt