Trwa ładowanie...

Od 1 lutego codziennie loty Qatar Airways z Warszawy do Kataru

Qatar Airways zwiększa liczbę rejsów regularnych z Warszawy do stolicy Kataru, Dauhy. Przewoźnik od 1 lutego na tej trasie będzie latał codziennie, do tej pory jest to cztery razy w tygodniu.

Share
Od 1 lutego codziennie loty Qatar Airways z Warszawy do Kataru
Źródło: Jupiterimages
d3ongm2

Przewoźnik połączenie na tej trasie zainaugurował 5 grudnia ub.r. Z warszawskiego Lotniska Chopina wykonuje rejsy w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Trasy obsługuje Airbus A320, oferujący pasażerom 12 miejsc w klasie biznes i 132 w klasie ekonomicznej. Lot między Warszawą a stolicą Kataru trwa ok. pięciu godzin.

Podchodzimy ostrożnie do rozpoczęcia działalności na nowym rynku, stąd ograniczona liczba rejsów. Jednak jak tylko widzimy większe zapotrzebowanie na konkretnej trasie, rozwijamy połączenie, oferując dodatkowe rejsy. Codzienne rejsy z Warszawy do Dauhy to dobra wiadomość dla mieszkańców Polski, którzy będą mieli przede wszystkim możliwość większego wyboru połączeń i większą możliwość podróży w ramach międzynarodowej sieci, w szczególności do miast Azji, Australii oraz Bliskiego Wschodu - powiedział cytowany w komunikacie przesłanym PAP prezes Qatar Airways Akbar Al Baker.

Warszawa była 32. miastem w Europie na globalnej mapie połączeń Qatar Airways.

d3ongm2

Qatar Airways to jeden z najszybciej rozwijających się przewoźników lotniczych na świecie. Odnotował wzrost w ciągu 15 lat swojej działalności. Nowoczesna flota linii ma 116 samolotów, które latają do 123 miast na całym świecie. Nowym punktem na mapie połączeń Qatar Airways jest Al-Kassim w Arabii Saudyjskiej - pierwsze, nowe połączenie uruchomione w 2013 roku.

W ciągu następnych kilku miesięcy linia chce uruchomić połączenia także do: Nadżafu w Iraku, Phnom Penh w Kambodży, Chicago w USA oraz Salalah w Omanie.

Aktualna łączna wartość zamówień na samoloty złożonych przez Qatar Airways to ponad 50 mld dolarów. Wśród 250 zamówionych przez przewoźnika maszyn znajdują się: boeingi 787 i 777, airbusy A350, A380 oraz samoloty z rodziny A320. W 2012 roku agencja konsultingowa Skytrax po raz drugi z rzędu przyznała Qatar Airways tytuł Linii Lotniczej Roku, przewoźnik uzyskał także tytuł Najlepszej Linii Lotniczej na Bliskim Wschodzie, a pracownicy Qatar Airways po raz siódmy z rzędu zostali uznani za Najlepszy Personel Linii Lotniczej. W 2012 roku Terminal Premium Lotniska w Dausze po raz drugi z rzędu otrzymał tytuł Najlepszego Lotniska w kategorii Premium.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2012 r. z usług lotniska skorzystało ponad 9,5 mln pasażerów.

d3ongm2

Podziel się opinią

Share
d3ongm2
d3ongm2