Trwa ładowanie...

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczeniowej?

Wysokość składki za ubezpieczenie zależy od bardzo wielu czynników i ustalana jest indywidualnie przez każdy zakład ubezpieczeń - można jednak wyróżnić pewne ogólne zasady, którymi kieruje się większość ubezpieczycieli.

Share
Od czego zależy wysokość składki ubezpieczeniowej?Fot: Liberty Direct
d1vvehm

Mam stary samochód i potrzebuję tylko OC. Czy to oznacza, że za stare auto zapłacę więcej niż za takie spod igły?

Wysokość składki za ubezpieczenie zależy od bardzo wielu czynników i ustalana jest indywidualnie przez każdy zakład ubezpieczeń - można jednak wyróżnić pewne ogólne zasady, którymi kieruje się większość ubezpieczycieli. Ustalając wysokość składki firma ubezpieczeniowa bierze pod uwagę przede wszystkim doświadczenie właściciela i innych kierowców regularnie prowadzących pojazd, markę samochodu, pojemność i moc silnika, miejsce zamieszkania właściciela auta, a także przeznaczenie pojazdu. Wiek pojazdu ma bardzo duże znaczenie przy ubezpieczeniu Autocasco, przy ubezpieczaniu OC nie jest to tak istotne i jeżeli posiadamy starsze auto - nie znaczy to, że nasza składka będzie z tego tytułu wyższa lub niższa w porównaniu do składki, którą płacilibyśmy za nowy pojazd. Należy jednak pamiętać, że reguły dotyczące obliczania składki są bardzo zróżnicowane i szczegółowych informacji warto szukać u konkretnego ubezpieczyciela. Przy wyborze oferty najlepiej porównać też stawki w kilku firmach, a także sprawdzić aktualne
promocje. Niektóre firmy oferują zniżki np. za płatność kartą kredytową, kupno polisy przez internet czy też mają specjalne rabaty dla klientów wybranych banków.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

d1vvehm

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d1vvehm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vvehm
d1vvehm