Trwa ładowanie...

Od listopada zmiany na liście leków refundowanych

W projekcie nowej listy refundacyjnej ogłoszonej przez ministerstwo zdrowia znalazły się między innymi leki stosowane w łuszczycy, ciężkiej padaczce niemowląt oraz depresji. Zmiany wejdą w życie od pierwszego listopada.

Share
Od listopada zmiany na liście leków refundowanychŹródło: Fotolia, fot: Fotolia
d28wdbh

Ministerstwo zdrowia wpisało na listę refundacyjną 131 nowych leków, 22 wykreśliło. W projekcie nowej listy znalazły się między innymi leki stosowane w łuszczycy, ciężkiej padaczce niemowląt oraz depresji. Zmiany wejdą w życie od pierwszego listopada.

Ogółem na listę refundacyjną wpisano dodatkowo 131 leków, a 22 zostały z niej wykreślone. Dla 827 produktów spadną ceny detaliczne brutto, a dla 108 wzrosną.

Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz powiedział IAR, że wiele z dołączonych do listy preparatów było oczekiwanych przez pacjentów i lekarzy.

d28wdbh

W ramach listy aptecznej od 1 listopada zostały dodane nowe substancje czynne: Daivobet (calcipotriolum + betamethasonum), Adenuric (febuksostat) 80 mg oraz 120 mg, Adenuric (febuksostat) 120 mg, Diacomit (styrypentol), Valdoxan (agomelatyna)

W ramach katalogu chemioterapii wprowadzono preparaty stosowane w leczeniu chłoniaków oraz niedrobnokomórkowego raka płuca.

Załącznikiem do listy leków refundowanych jest wykaz bezpłatnych leków dla seniorów, który zawiera 1149 preparatów - to o 20 leków więcej, niż w poprzednim spisie, który obowiązuje do września.

Pełną listę leków refundowanych można znaleźć na stronach ministerstwa zdrowia.

d28wdbh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28wdbh