Trwa ładowanie...
ddr9nml

Od wtorku stanieje gaz dla małych odbiorców

Od wtorku tanieje gaz dla odbiorców indywidualnych oraz małych i średnich firm - poinformowała w poniedziałek PGNiG Obrót, spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Gaz będzie tańszy o 6, 5 proc.

Share
ddr9nml

"To już druga obniżka cen dla klientów PGNiG w tym roku. Z kolei dla klientów hurtowych cena paliwa gazowego spadła trzykrotnie: w styczniu, maju i sierpniu" - przypomniała spółka.

W sumie, skumulowana obniżka cen gazu wysokometanowego wyniosła w 2015 r. ponad 8 proc. dla klientów detalicznych oraz 15,2 proc. dla klientów hurtowych, nie licząc programów rabatowych. Natomiast skumulowana obniżka cen gazu zaazotowanego wyniosła 1,9-3,3 proc. dla klientów detalicznych i 9,2 proc. dla klientów hurtowych.

"PGNiG musi zdecydowanie reagować na rynkowe wyzwania - głównie z powodu liberalizacji rynku gazu. Oprócz obniżek cen taryf gazowych Spółka aktywnie walczy o Klientów wdrażając programy rabatowe zarówno dla klientów indywidulanych, jak i dla firm. Takie działania wzmacniają wizerunek PGNiG jako Spółki aktywnie reagującej na potrzeby rynku. To kluczowe zmiany w dotychczasowych relacjach z klientami" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PGNiG Mariusz Zawisza.

ddr9nml

Podziel się opinią

Share
ddr9nml
ddr9nml