Trwa ładowanie...
otwarcie

Oddano do ruchu 18-kilometrowy fragment autostrady A4

W poniedziałek oddano do ruchu 18-kilometrowy odcinek autostrady A4 od węzła Jarosław Wschód w kierunku Przemyśla - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus.

Share
Oddano do ruchu 18-kilometrowy fragment autostrady A4
Źródło: WP.PL
d1n9fvb

Dodała, że zezwolenie wydane przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego obejmuje także 7-kilometrowy odcinek A4 od węzła Jarosław Wschód do węzła Jarosław Zachód.

- Jednak ten fragment trasy nie będzie oddany do ruchu, dopóki nie zakończy się budowa węzła Jarosław Zachód, który budowany jest w ramach sąsiedniego odcinka A4 przez firmę Polimex-Mostostal. Węzeł ten na być gotowy w III kwartale br. - zaznaczyła.

Rarus podkreśliła, że oddany w poniedziałek odcinek A4 będzie dużym ułatwieniem zwłaszcza dla tych kierowców, którzy będą podróżować z Przemyśla w stronę Rzeszowa oraz do południowych, handlowych części Jarosławia.

d1n9fvb

Wykonawcą całego 25-kilometrowego odcinka autostrady A4 od węzła Jarosław Zachód do węzła Przemyśl była firma Budimex. Wartość umowy wyniosła 969,2 mln zł. Odcinek ten realizowany był systemem projektuj-buduj. Inwestycja dofinansowana została z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dotychczas na Podkarpaciu korzystać można było z niespełna 7-kilometrowego odcinka autostrady A4, który stanowi część obwodnicy Rzeszowa.

Autostrada A4 biegnie z zachodniej Europy na Ukrainę; leży w Trzecim Transeuropejskim Korytarzu Transportowym. Na ternie Polski trasa przebiega od zachodniej granicy z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady wyniesie ok. 670 km.

Do tej pory wybudowano autostradę A4 na terenie Polski od polsko-niemieckiej granicy przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków do Tarnowa.

d1n9fvb

Podziel się opinią

Share
d1n9fvb
d1n9fvb