Trwa ładowanie...
d1pr5bp

Oferta 1,8 mln akcji Mercator Medical ruszy w środę, spółka liczy na 35 mln zł

Warszawa, 05.09.2016 (ISBnews) - Wtórna oferta 1,8 mln akcji serii G Mercator Medical rozpocznie się w środę, 7 września, od podania ceny maksymalnej i uruchomienia book-buildingu. Prospekt nie zawiera ceny emisyjnej, spółka podaje jedynie w prospekcie, że chce pozyskać z emisji ok. 35 mln zł netto (36 mln zł brutto z uwzględnieniem kosztów emisji).

Share
d1pr5bp

Podanie do publicznej wiadomości ceny ostatecznej, ostatecznej liczby akcji oferowanych zaplanowano do 14 września, przyjmowanie zapisów na akcje oraz wpłat - na 15-16 tego miesiąca. Przydział akcji przewidywany jest w terminie do 20 września.

Kapitał spółki dzieli się aktualnie na 8 643 400 akcji. Obecnie ponad 74% akcji spółki jest kontrolowane przez założyciela i prezesa zarządu Wiesława Żyznowskiego. Z kolei 8,3% akcji jest w posiadaniu funduszy zarządzanych przez Pioneer Pekao Investment Management.

"Od początku działalności spółka dynamicznie się rozwija i z roku na rok systematycznie poprawia wyniki. Emisja akcji da Grupie Mercator elastyczność w finansowaniu strategicznych projektów i przyczyni się do zwiększenia skali prowadzonego biznesu. W naszej ocenie potencjał dalszego rozwoju Mercatora jest bardzo obiecujący dla inwestorów" - powiedział Żyznowski, cytowany w komunikacie.

d1pr5bp

"Dzięki wpływom pozyskanym z oferty publicznej spółka zamierza zrealizować część etapów zaktualizowanej w sierpniu strategii. Opiera się ona na: budowie drugiej fabryki rękawic medycznych w Tajlandii, budowie fabryki jednorazowych wyrobów z włókniny w Polsce, silnej ekspansji na rynki Europy Zachodniej oraz umocnieniu pozycji na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Rosji" - czytamy w komunikacie poświęconym prospektowi.

Pozyskana kwota z emisji zostanie wykorzystana przede wszystkim na sfinansowanie rozbudowy fabryki rękawic medycznych w Tajlandii. Szacunkowy łączny koszt realizacji inwestycji wynosi ok. 107 mln zł, podkreśla spółka.

"W wyniku budowy drugiej fabryki w Tajlandii, moce produkcyjne Grupy mają wzrosnąć o ok. 150% do 3 mld rękawic rocznie. W rozbudowanej fabryce zostanie zainstalowanych 8 nowoczesnych linii produkcyjnych rękawic nitrylowych, które stają się najszybciej rosnącym segmentem w globalnym rynku jednorazowych rękawic medycznych. Spółka przewiduje, że rozpoczęcie rozbudowy może nastąpić jeszcze w 2016 r., a jej zakończenie i rozpoczęcie produkcji po ok. 18 miesiącach od jej rozpoczęcia. Inwestycja będzie sfinansowana w ok. 65% z kredytu inwestycyjnego. Pozostała kwota ma pochodzić z emisji nowych akcji serii G oraz ze środków własnych" - czytamy dalej w materiale.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii o wydajności około 110 mln rękawic miesięcznie. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach.

W 2013 r. spółka debiutowała na GPW, pozyskując z emisji akcji 29 mln zł.

(ISBnews)

d1pr5bp

Podziel się opinią

Share
d1pr5bp
d1pr5bp