Trwa ładowanie...
d4fbqyn
26-09-2016 09:37

Oferta publiczna do 5,87 mln akcji Stelmetu rozpoczyna się dziś

Warszawa, 26.09.2016 (ISBnews) - Oferta publiczna Stelmetu rozpoczęła się dziś publikacją prospektu emisyjnego, a we wtorek, 27 września zacznie się budowa księgi popytu, podała spółka. Z emisji akcji spółka chce pozyskać 50-60 mln zł, oferta obejmie też akcje sprzedawane. Przewidywany termin debiutu na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) to 25 października.

Share
d4fbqyn

Oferta publiczna obejmuje nie więcej niż 5 872 843 akcje, w tym nie więcej niż 1 468 210 akcji nowej emisji - które będą przydzielane inwestorom w pierwszej kolejności - oraz nie więcej niż 4 404 633 akcje sprzedawane przez dotychczasowego jedynego akcjonariusza, założyciela i prezesa spółki Stanisława Bieńkowskiego.

"Oferta skierowana jest do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce, a także do wybranych zagranicznych inwestorów instytucjonalnych w ramach oferty prywatnej (private placement). Przewiduje się, że inwestorom indywidualnym zaoferowanych zostanie do 10% akcji oferowanych" - czytamy w komunikacie poświęcony prospektowi.

Przy założeniu, że wszystkie akcje oferowane w ramach oferty publicznej zostaną objęte przez nowych inwestorów, będą oni łącznie posiadać 20% w podwyższonym kapitale zakładowym i dysponować łącznie 20% głosów na walnym zgromadzeniu.

Budowa księgi popytu zaplanowana jest na 27 września - 11 października. Cena akcji oferowanych zostanie opublikowana najpóźniej 12 października (do godz. 9:00) wraz z informacją o ostatecznej liczbie oferowanych akcji.

d4fbqyn

Zapisy na akcje będą przyjmowane od 12 do 14 października. Inwestorzy indywidualni będą mogli składać zapisy w wybranych placówkach Domu Maklerskiego mBanku oraz Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego, podano także. Przydział akcji powinien nastąpić do 18 października.

Zgodnie z przewidywanym harmonogramem oferty publicznej, akcje i prawa do akcji spółki zadebiutują na GPW około 25 października br.

Stelmet oczekuje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą 50-60 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na akwizycje innych firm produkcyjnych lub dystrybucyjnych, polskich lub zagranicznych. W 2014 r. spółka przejęła brytyjską spółkę Grange Fencing.

"Myślimy o kolejnych potencjalnych akwizycjach. Rozglądamy się za spółkami polskimi i zagranicznymi, które mogłyby uzupełnić portfolio produktów Grupy Stelmet, rozszerzyć obszar naszej działalności i bazę klientów. Zabezpieczenie środków na potencjalne akwizycje poprzez emisję nowych akcji wzmocni naszą pozycję konkurencyjną i negocjacyjną oraz umożliwi wykorzystanie nadarzających się okazji transakcyjnych" - powiedział Bieńkowski, cytowany w komunikacie.

d4fbqyn

Jeśli w ciągu 12 miesięcy od zakończenia oferty Stelmet nie wyda środków pozyskanych z emisji na przejęcia lub wyda je częściowo, pozostałe środki przeznaczone zostaną na spłatę części kredytu inwestycyjnego na budowę nowego zakładu w Grudziądzu zaciągniętego przez spółkę zależną MrGarden, podano także.

Grupa Stelmet zajmuje się produkcją i dystrybucją tzw. drewnianej architektury ogrodowej. Produkty grupy trafiają do odbiorców w ponad 25 krajach, głównie do europejskich sieci sklepów DIY i specjalistycznych marketów budowlanych. Przychody Grupy Stelmet, z uwzględnieniem wyników przejętej pod koniec 2014 r. spółki Grange Fencing Ltd., w ciągu 12 miesięcy zakończonych 30 września 2015 r. sięgnęły 572,8 mln zł, EBITDA wyniosła 79,5 mln zł, a zysk netto 64,7 mln zł1).

(ISBnews)

d4fbqyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fbqyn
d4fbqyn