Trwa ładowanie...
dg2i45n

Oferta Sygnity na 54 mln zł brutto najkorzystniejsza na system bankowy BGK

Warszawa, 14.10.2015 (ISBnews) - Oferta Sygnity została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na Centralny System Bankowy Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Opiewa ona na 40,55 mln netto zł za wykonanie zamówienia podstawowego (53,97 mln brutto zł z prawem opcji), podała spółka. 

Share
dg2i45n

"Spełnia ona wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz otrzymała najwyższą liczbę punktów łącznie - 99,67 punktów, według przyjętego w postępowaniu kryterium oceny ofert: cena - waga 40; funkcjonalność - waga 60" - czytamy w komunikacie.

"Przetarg na nowy system bankowy dla BGK jest jednym z priorytetowych przetargów dla Sygnity. Kompetencje dla Centralnych Systemów Bankowych należą do najważniejszych w sektorze bankowo-finansowych Sygnity, dlatego szczególnie w tym obszarze jesteśmy mocno konkurencyjni. Wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu i wdrażaniu tych rozwiązań umożliwiło nam przygotowanie i złożenie korzystnej oferty, optymalnej zarówno pod względem kosztów uruchomienia jak i utrzymania w przyszłości. Wybór oferty Sygnity w tym przetargu to dla nas ważny etap" - powiedział wiceprezes ds. komercyjnych odpowiedzialny m.in. za sprzedaż Bogdan Zborowski, cytowany w komunikacie.

Dodał, że konsekwentnie spółka wzmacnia pozycję w sektorze bankowo-finansowym, budując solidny portfel zamówień, który obejmuje rozwój i kontynuację współpracy z aktualnymi klientami, a także intensywną pracę nad kolejnymi przetargami i pozyskaniem nowych. Na liście zamówień na 2016 nadal jest jeszcze kilka istotnych pozycji do wygrania.

Sygnity podkreśla, że jest na dobrej drodze do odbudowania backlogu zamówień. Przychody na rok obrotowy 2016 z umów podpisanych do 8 października wynoszą 208,9 mln zł. W stosunku do stanu odnotowanego na dzień 31 lipca i opublikowanego w sierpniu br. backlog jest wyższy o 33%.

dg2i45n

"Do tego wzrostu znacząco przyczyniły się nowo podpisane umowy właśnie w pionie bankowym, w którym notujemy przyrost o 18,9 mln zł (+64%). To dowód na to, że konsekwentnie wzmacniamy naszą pozycję" - dodał wiceprezes Sygnity.

Grupa Sygnity dąży do umocnienia pozycji w trzech kluczowych obszarach biznesowych: public, sektor bankowo-finansowy oraz utilities. "Backlog w segmencie public również wzrósł od lipca o podobną kwotę, co należy uznać za sukces, zważywszy na fakt, że środki finansowania unijnego nowej perspektywy nie zostały jeszcze w pełni uruchomione. W nadchodzących kwartałach kolejna fala funduszy UE będzie już dostępna, w tym Polska Cyfrowa, realizowana w administracji publicznej. Zostaną rozpisane nowe postępowania, w których, o czym jestem przekonany, będziemy jednym z czołowych graczy" - podsumował Zborowski.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT. W roku finansowym 2013/2014 (1 października 2013 - 30 września 2014) skonsolidowane przychody spółki wyniosły 500,9 mln zł.

(ISBnews)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dg2i45n

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg2i45n
dg2i45n