Trwa ładowanie...

Ogłoszenie o pracy na stanowisku magazyniera wywołało burzę. Chodzi o jeden punkt

Ogłoszenie dotyczące pracy na stanowisku magazyniera w MZDiM Jaworzno podzieliło internautów i wywołało prawdziwą burzę w mediach społecznościowych. "Wstyd mi za moje miasto" - piszą wściekłe kobiety.

Ogłoszenie o pracy na stanowisku magazyniera wywołało burzę. Chodzi o jeden punktŹródło: East News, fot: Włodzimierz Wasyluk/Reporter
d1inbtu
d1inbtu

W ubiegły czwartek na Facebooku pojawiło się ogłoszenie o pracy opublikowane przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie. Autor ogłoszenia, jako jeden z plusów czekających na przyszłych magazynierów wymienia: "ładne panie w biurze". W minusach za to dodaje: "panie są w biurze, a nie na hali magazynowej".

Ogłoszenie zostało udostępnione przez feministyczny fanpage "Seksizmu naszego powszedniego". Od tego momentu w sieci rozpętała się burza.

"Naprawdę uważacie, że z ogłoszeniem jest wszystko okej i że żadna reakcja - poza zachętą do składania cefałek - nie jest z waszej strony potrzebna?" - piszą administratorzy strony.

"Bo my tak sobie myślimy, że może screeny z tym postem należałoby wysłać Inspekcji Pracy, żeby się upewnić, czy żaden z przepisów kodeksu pracy nie został naruszony. W szczególności, czy nie narusza przepisów kodeksu pracy ten fragment, w którym kupczy się wdziękami waszych pracownic."

Część internautów nie kryje oburzenia, pisząc: "Wstyd mi za moje miasto!", "Rzygnęłam!", "Miało być zabawnie, a wyszło jak zwykle...". Inni zauważają, że ogłoszenie jest seksistowskie dla obu stron - pod koniec notatki zaznaczono, że panie rekrutujące przyszłych pracowników, proszą by panowie do CV dołączali zdjęcia.

d1inbtu

Do zarzutów odniósł się sam MZDiM w Jaworznie. Autorzy ogłoszenie przede wszystkim... podziękowali za reklamę ("kandydatów i kandydatek mamy teraz tyle, że jej...") oraz zaapelowało o więcej luzu. "Terroru 'political correctness' u siebie nie uznajemy" - ucięli dyskusję.

d1inbtu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1inbtu