Trwa ładowanie...

Olli Rehn zaleca obniżenie podatków

Komisarz Unii Europejskiej do spraw walutowych Olli Rehn doradził w niedzielę rządowi Niemiec obniżenie podatków, co zwiększyłoby popyt wewnętrzny i przyczyniło się do zmniejszenia krytykowanej za granicą jako nadmierna nadwyżki eksportu nad importem.

Olli Rehn zaleca obniżenie podatkówŹródło: AFP, fot: Georges Gobet
d2t5wia
d2t5wia

- Nie chodzi o to, by osłabić przemysł eksportowy, ale o wzmocnienie popytu w Niemczech, na przykład poprzez zmniejszenie znacznego obciążenia z tytułu podatków i składek ubezpieczeniowych, w szczególności dla osób mało zarabiających - głosi wypowiedź Rehna, opublikowana w internetowym wydaniu dziennika "Bild".

Rehn stanął też w obronie podjętego przez Komisję Europejską postępowania sprawdzającego wobec Niemiec w związku z ich zbyt dużą nadwyżką eksportową. Jak zaznaczył, nikt nie chce, by Niemcy gorzej pracowali i tym samym odnosili mniejsze sukcesy eksportowe. Jednak wysoka nadwyżka eksportowa oznacza, że znaczną część zaoszczędzonych pieniędzy Niemcy zainwestowali za granicą. Zamiast tego powinni więcej inwestować i konsumować w kraju - podkreślił unijny komisarz.

Wskazał jednocześnie, że podwyższanie zadłużenia państwa w celu zwiększenia inwestycji jest nie do pomyślenia.

d2t5wia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t5wia

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj