Trwa ładowanie...
d3pkx27

Olsztyn/ WFOŚ rozdysponuje 206 mln euro z RPO - umowa podpisana

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie podpisał w poniedziałek umowę z Urzędem Marszałkowskim, na mocy której ta instytucja rozdysponuje 206 mln euro z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwsze konkursy mają być ogłoszone w styczniu.

Share
d3pkx27

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie rozdysponuje 206 mln euro przeznaczonych na poprawianie efektywności energetycznej i ochronę środowiska. Pieniądze te będą rozdysponowane w ramach nowej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego.

Prezes Funduszu Adam Krzyśków podczas podpisywania umowy poinformował, że pierwsze konkursy z tej osi będą ogłoszone na początku przyszłego roku. Mają dotyczyć efektywności energetycznej i bioróżnorodności (w tym znajdą się środki m.in. na sadzenie zieleni w miastach i dla parków krajobrazowych).

"Ale potencjalni beneficjenci już się interesują tymi konkursami, uzgadniają z nami szczegóły techniczne, to nie jest tak, że konkursy ogłosimy z zaskoczenia" - przyznała wiceprezes funduszu Maria Sokoll.

d3pkx27

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin w rozmowie z PAP przyznał, że Urząd Marszałkowski powierzył Funduszowi rozdysponowanie części środków z RPO ponieważ instytucja ta ma doświadczenie w tego rodzaju programach i odpowiednie kardy. "Programy energetyczne i środowiskowe to nie są łatwe sprawy. Potrzeba dużej merytorycznej wiedzy, by je odpowiednio prowadzić i Fundusz takich ludzi ma" - przyznał Brzezin.

W poprzednim Regionalnym Programie Operacyjnym Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie także dzielił między beneficjentów unijne pieniądze. wówczas było ich jednak znacznie mniej, bo ok. 100 mln euro.

d3pkx27

Podziel się opinią

Share
d3pkx27
d3pkx27