Trwa ładowanie...
d3uprcx

Olsztyn/ Za 27 mln zł Remondis odbierać będzie śmieci w całym mieście

Za 27 mln zł firma Remondis do 2018 roku odbierać będzie od mieszkańców Olsztyna śmieci. Dla mieszkańców oznacza to utrzymanie dotychczasowych opłat za wywóz odpadów - podał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Share
d3uprcx

W środę w urzędzie miasta w Olsztynie przedstawiciele zarządu spółki Remondis oraz prezydent Olsztyna podpisali umowę na wywóz odpadów komunalnych przez najbliższe trzy lata.

Z czterech firm biorących udział w przetargu na wywóz śmieci, gmina wybrała Remondis, która wywozić będzie śmieci ze wszystkich sześciu sektorów, na które podzielone jest miasto. Oferta złożona przez firmę była najkorzystniejsza. Dla mieszkańców oznacza to brak podwyżek, nadal miesięcznie za śmieci posegregowane będą płacić 9,80 zł, a za nieposegregowane 14,41 zł - podkreślił Grzymowicz.

Firma Remondis, która kilka lat temu kupiła Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej, przez ostatnie dwa lata odbierała odpady od mieszkańców w pięciu sektorach, z jednego śmieci wywoziła firma Koma. Obecnie od lipca przez najbliższe trzy lata Remondis będzie wyłącznym odbiorcą odpadów komunalnych w Olsztynie.

d3uprcx

"To oznacza dla firmy utrzymanie miejsc pracy załogi oraz możliwość inwestycji; dla mieszkańców utrzymanie jakości usług, chcemy także zająć się likwidacją dzikich wysypisk śmieci" - podkreślił prezes Remondis Rafał Jędrzejczak.

Dodał, że trwają rozmowy z firmą Koma, od której w lipcu Remondis przejmie wywóz śmieci z jednego sektora, dotyczące lokalizacji w nim pojemników na śmieci, tak by od lipca mieszkańcy nie mieli problemów z wyrzucaniem odpadów.

Z wyliczeń gminy wynika, że mieszkańcy Olsztyna wytwarzają rocznie 52 tys. ton śmieci. Prawie wszyscy mieszkańcy bloków czy kamienic (budownictwo wielorodzinne) składając deklaracje do gmin oświadczają, że segregują śmieci i płacą przez to niższą opłatę - 9,80 zł miesięcznie od osoby. Natomiast segregację odpadów w osiedlach domów jednorodzinnych deklaruje 90 proc. mieszkańców. Wielkość odzyskanych ze śmieci surowców takich jak papier, szkło wynosi w Olsztynie według wyliczeń gminy 16,5 proc.

Remondis na Warmii i Mazurach ma dwie spółki: olsztyńską zatrudniającą około 100 osób oraz mrągowską, w których zatrudnionych jest 30 pracowników. Spółka pracuje na rzecz około 280 tys. mieszkańców.

d3uprcx

Podziel się opinią

Share
d3uprcx
d3uprcx