Trwa ładowanie...
d3xcum2

Onex: Co druga firma MŚP w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych

Warszawa, 18.01.2016 (ISBnews) - Co druga mała i średnia firma w Polsce korzysta z co najmniej jednego rozwiązania chmurowego, wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Onex Group.
Share
d3xcum2

"Zainteresowanie małych i średnich przedsiębiorców usługami chmurowymi w Polsce rośnie lawinowo. Z roku na rok sprzedajemy coraz więcej licencji na takie narzędzia, jak m.in. Office 365 czy Microsoft Azure. Jest to zapewne skutek coraz większej świadomości korzyści, jakie wynikają z korzystania z tego typu rozwiązań" - powiedział dyrektor zarządzający w Onex Group Jakub Hryciuk, cytowany w komunikacie.

Rozwiązania chmurowe zostały wdrożone już w co drugiej firmie z sektora MŚP (50%), a 68% korzystających na co dzień z rozwiązań chmurowych twierdzi, że są one niezbędne lub bardzo przydatne w codziennej pracy, wynika z badania.

"Wśród największych zalet rozwiązań chmurowych przedsiębiorcy wskazali na łatwą komunikację z każdą osobą z firmy (52%), łatwość przechowywania i przetwarzania danych (41%), dostęp do danych na wszystkich urządzeniach mobilnych (38%) oraz możliwość pracy zdalnej (34%)" - czytamy w komunikacie.

d3xcum2

Najbardziej popularnym rozwiązaniem chmurowym jest poczta elektroniczna, z której korzysta 86% przedsiębiorców. Na drugim miejscu respondenci wskazali równie popularne aplikacje biurowe typu MS Word, Excel czy Power Point, które umożliwiają współtworzenie dokumentów - 63% wskazań. Trzecie pod względem popularności okazały różnego typu komunikatory (42% badanych wskazało taką odpowiedź).

Badanie zostało przeprowadzone za pomocą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI na przełomie grudnia 2015 r. i stycznia 2016 r. na próbie 200 małych i średnich przedsiębiorców dobranej z ogólnopolskiej reprezentatywnej próby.

Onex Group powstała w 2005 roku i przez trzy lata działała pod nazwą CentrumXP.pl, jest niezależną firmą, która oferuje produkty i usługi oparte o technologie firmy Microsoft.

(ISBnews)

d3xcum2

Podziel się opinią

Share
d3xcum2
d3xcum2