Trwa ładowanie...
d8f2qjb

Operator CDA.pl - CWMedia chce wejść na NewConnect w tym roku

Karpacz, 03.06.2016 (ISBnews) - CWMedia - operator serwisu CDA.pl - planuje debiut na NewConnect do końca bieżącego roku, poinformował ISBnews współzałożyciel i prezes Jarosław Ćwiek. 

Share
d8f2qjb

"W zależności od planów przekształcenia w spółkę akcyjną i pozyskania środków na rozwój, chcemy zadebiutować na NewConnect jeszcze w tym roku. Zakładamy, że byłby to etap przejściowy do docelowego wejścia na rynek główny GPW" - powiedział ISBnews Ćwiek podczas konferencji "Wall Street" Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w Karpaczu.

Spółka zakłada, że wydatki związane z planami inwestycyjnymi w obszarze strategii rozwoju wyniosą ok. 5 mln zł.

"Priorytetem jest rozwój na rynku video on demand (VOD), część tego budżetu mają być zainwestowane w nowe licencje, a także rozwój aplikacji do integracji naszego serwisu na platformach Smart TV. Rozmawiamy o współpracy z czołowymi producentami telewizorów" - dodał menedżer CDA.pl.

d8f2qjb

Jak dodał, w tym roku CDA.pl rozpoczęło sprzedaż abonamentów premium (dynamika sprzedaży sięga 40% miesięcznie) sprzedawane obok dotychczasowego modelu reklamowego. Firma chce rozwijać ponadto reklamę streamingową, która również notuje wysokie tempo wzrostu.

Strategia rozwoju koncentruje się na maksymalizacji potencjału popularności serwisu poprzez rozwój w VOD, smartTV, mobilnym, rozszerzaniu funkcjonalności portalu. Dodatkowo firma zamierza odświeżyć wizerunek portalu CDA.pl i dopasować do najnowszych trendów.

Według badania Megapanel, w grudniu 2015 portal zanotował ponad 182 mln odsłon i miał prawie 6,64 mln użytkowników, co daje ponad 27% zasięgu w polskim internecie.

(ISBnews)

d8f2qjb

Podziel się opinią

Share
d8f2qjb
d8f2qjb