Trwa ładowanie...
dus8gn5
dus8gn5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Opolskie/ Ok. 90 miejsc pracy przybędzie w fabryce wyrobów czekoladowych

Ok. 90 nowych miejsc pracy powstanie w związku z uruchomieniem nowoczesnej linii do produkcji wyrobów czekoladowych w Fabryce Wyrobów Czekoladowych w Skarbimierzu, zatrudniającej już ok. 400 pracowników. Otwarta w środę linia kosztowała ok. 30 mln dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dus8gn5

Fabryka Wyrobów Czekoladowych w Skarbimierzu należy do firmy Mondelez International, producenta m.in. ciastek, czekolad, cukierków, batoników czy gum do żucia. Otwarta w niej w środę nowa linia produkować będzie wyroby znanych marek, takich jak Milka, Oreo, Cadbury Dairy Milk, 3bit i Terry's Chocolate Orange. Trafią one m.in. na rynek polski, brytyjski czy irlandzki.

Dyrektor ds. produkcji kategorii czekolady w Polsce Roman Sitko powiedział PAP, że nowa linia już pracuje i wytwarza trzy produkty, a docelowo ma ich być kilka. Jak podano w materiałach prasowych przekazanych mediom podczas otwarcia linii - zależnie od docelowej wielkości produkcji w Skarbimierzu uruchomienie tej linii oznaczać będzie utworzenie w sumie ok. 90 nowych miejsc pracy.

Sitko podał, że obecnie już fabryka wyrobów czekoladowych w Skarbimierzu zatrudnia już ok. 400 osób, a fabryka gumy do żucia istniejąca tuż obok "drugie tyle". Zaznaczył, że obie dają też pracę "sporej grupie pracowników agencyjnych", przyjmowanych ze względu na sezonowość produkcji oraz poddostawcom różnych usług.

dus8gn5

Jak podano, nowa linia produkcyjna w fabryce w Skarbimierzu, nazwana Linią Przyszłości, została zaprojektowana tak, by zwiększyć moce produkcyjne zakładu i uprościć proces produkcji. W czasie jednej, ośmiogodzinnej zmiany na nowej linii może powstawać 700 tys. batonów.

Kierownik ds. komunikacji firmy Joanna Ewa Matryba mówiła PAP, że jest to linia modułowa, składająca się z kilku elementów, które "można zestawiać dowolnie, jak klocki". "Ta linia może produkować jednego dnia produkt z nadzieniem oraz bez nadzienia. W ciągu zmiany możemy to modyfikować, w zależności od zapotrzebowania" - wyjaśniała.

"Siła tej linii polega z jednej strony na dużej skali produkcji, ale też szybkości we wprowadzaniu nowych produktów, na elastyczności zmian pomiędzy produktami" - dodał Sitko.

Na kwotę inwestycji związanej z uruchomieniem linii - blisko 30 mln dolarów - złożyło się zarówno wykończenie wybudowanej już wcześniej hali, dostosowanie jej do potrzeb produkcji oraz wyposażenie w sprzęt. Montaż linii rozpoczął się na początku tego roku.

dus8gn5

Sitko mówił, że nowoczesna linia powstała w fabryce w Skarbimierzu ze względu na jej dobre, logistyczne położenie, posiadaną infrastrukturę oraz wysoki poziom pracowników. "W tej chwili produkujemy tu produkty, które już istnieją. Ale będziemy też wprowadzać zupełnie nowe, a to oznacza dodatkowe wolumeny i miejsca pracy" - dopowiedział.

Mondelez Polska działa na rynku od 23 lat. Wytwarza m.in. wyroby czekoladowe - batoniki czy czekolady; a także wafelki, ciastka, gumy do żucia czy cukierki. W całej Polsce ma siedem fabryk, zatrudnia ok. 3,3 tys. osób. Działa w ramach Mondelez International, która ma bisko 10 tys. pracowników i 19 zakładów produkcyjnych w Europie Środkowej. Firma planuje też otwarcie Centrum Badań i Rozwoju w Polsce. Zakład w Skarbimierzu działa natomiast od 5 lat.

dus8gn5

Podziel się opinią

Share
dus8gn5
dus8gn5