Trwa ładowanie...
d4htg1l

Orange: Negatywny wpływ umów społecznych na wynik brutto IV kw 2015 to 92 mln zł

Warszawa, 07.01.2016 (ISBnews) - Orange Polska szacuje negatywny wpływ podpisanych umów społecznych na raportowany wynik brutto czwartego kwartału 2015 roku w kwocie 92 mln zł, podał operator.

Share
d4htg1l

"Rezerwa na koszty rozwiązania stosunku pracy w Orange Polska i jej spółce zależnej Orange Customer Service wyniesie 131 mln zł. Jednocześnie rozwiązane zostaną rezerwy na odprawy emerytalno-rentowe i nagrody jubileuszowe w kwocie 39 mln zł, co pomniejszy koszty pracy. W rezultacie negatywny wpływ na raportowany wynik brutto wyniesie 92 mln zł. Nie będzie on miał wpływu na wartość skorygowanej EBITDA" - czytamy w komunikacie.

Orange Polska i jego spółka zależna Orange Customer Service (OCS) podpisały ze związkami zawodowymi umowy społeczne na lata 2016-2017, w ramach których z odejść dobrowolnych będzie mogło skorzystać do 2 050 pracowników.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

(ISBnews)

d4htg1l

Podziel się opinią

Share
d4htg1l
d4htg1l