Trwa ładowanie...
d3ill6i
21-09-2015 17:24

Orange, po deregulacji hurtowej dzierżawy łączy, oczekuje efektywnej konkurencji

Warszawa, 21.09.2015 (ISBnews) - Orange Polska po deregulacji hurtowego rynku dzierżawy łączy będzie mógł "efektywnie konkurować" w tym segmencie, co w efekcie będzie korzystne dla odbiorców tych usług, poinformował prezes Orange Polska Bruno Duthoit.

d3ill6i
d3ill6i

"Stopniowa deregulacja usług hurtowej dzierżawy łączy jest trendem występującym w całej UE. Uważamy, że warunki rynkowe wymagały, aby polski regulator wprowadził deregulację i to nie tylko usług świadczonych w sieci szkieletowej, ale także części segmentu sieci dostępowej. Na tych rynkach funkcjonuje kilka bardzo silnych grup kapitałowych, konkurujących ze sobą zarówno na szczeblu hurtowym jak i detalicznym. Orange Polska będzie mógł teraz efektywnie konkurować na rynkach dzierżawy łączy, co w efekcie będzie z korzyścią dla odbiorców tych usług" - powiedział Duthoit, cytowany w komunikacie.

W dniu 21 września 2015 Orange Polska otrzymał decyzje i postanowienie prezesa UKE wydane po przeprowadzeniu analizy hurtowych rynków dzierżawy łączy, podała spółka.

Zgodnie z treścią rozstrzygnięć prezesa UKE, Orange Polska nie jest już podmiotem o znaczącej pozycji rynkowej w zakresie usług wysokiej jakości w stałej lokalizacji powyżej 2 Mb/s (w skład których wchodzą łącza nie będące zakończeniami łączy o przepustowości powyżej 2 Mb/s) oraz w zakresie usługi hurtowej usługi dzierżawy łączy nie będących zakończeniami łączy. Orange jest jednak zobowiązany do utrzymania obowiązków nałożonych na rynku hurtowych usług dzierżawy łączy nie będących zakończeniami łączy jeszcze przez 90 dni od otrzymania decyzji prezesa UKE. Brak regulacji w zakresie usług wysokiej jakości w stałej lokalizacji powyżej 2 Mb/s nastąpił z dniem otrzymania postanowienia Prezesa UKE, czyli z dniem 21 września 2015, podano w informacji.

"Orange Polska pozostanie jeszcze podmiotem regulowanym w zakresie usług wysokiej jakości o przepustowości do 2 Mb/s włącznie. Z tytułu regulacji, Orange jest zobowiązany w szczególności do zapewnienia dostępu do usług na niedyskryminujących zasadach, stosowania opłat w oparciu o ponoszone koszty oraz przygotowania oferty ramowej na świadczenie usług, podlegającej akceptacji przez prezesa UKE" - czytamy dalej.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

(ISBnews)

d3ill6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ill6i