Trwa ładowanie...
d4cxasg
d4cxasg

Orange Polska podtrzymało cel dot. organicznych przepływów pieniężnych na 2014r.

Warszawa, 23.10.2014 (ISBnews) - Po wynikach za III kw. br. Orange Polska podtrzymało cel w zakresie organicznych przepływów pieniężnych na cały 2014 rok na poziomie przynajmniej 1,1 mld zł, poinformował prezes Bruno Duthoit.
Share
d4cxasg

"Cel całoroczny w zakresie organicznych przepływów pieniężnych jest potwierdzony (przynajmniej 1,1 mld zł)" - powiedział Duthoit, cytowany w prezentacji wynikowej.

W III kw. 2014 roku organiczne przepływy pieniężne operatora wyniosły 369 mln zł (spadek o 15% r/r) oraz 851 mln zł po trzech kwartałach (wzrost o 2,2% r/r).

Zarząd podawał wcześniej, że spodziewa się, iż organiczne przepływy pieniężne będą w 2014 roku co najmniej stabilne względem roku 2013 (1,1 mld zł), z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych: (i) wydatków na odnowienie istniejących licencji, (ii) wydatków na nowe częstotliwości, (iii) ewentualnych płatności kary z Komisji Europejskiej lub innych roszczeń i sporów.

d4cxasg

Orange Polska podało też w prezentacji wynikowej, że capex wyniósł 386 mln zł w samym III kw. br. (spadek o 11,9% r/r) i 1.154 mln zł po I-III kw. (spadek o 10,5% r/r), co było zgodne z całoroczną prognozą, która zakłada poniżej 1,8 mld zł nakładów inwestycyjnych (z wyłączeniem jednorazowych kosztów spektrum).

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

(ISBnews)

d4cxasg

Podziel się opinią

Share
d4cxasg
d4cxasg