Trwa ładowanie...
d3088lh

Orbis przejął od Accoru hotele w 5 krajach Europy Środkowej za 142,3 mln euro

Warszawa, 08.01.2015 (ISBnews) - Grupa Orbis podpisała ze swoim partnerem strategicznym Accor i podmiotami z jego grupy kapitałowej umowy dotyczące zakupu sieci 46 hoteli w Europie Środkowej oraz zawarła generalną umowę licencyjną, poinformował prezes Gilles Clavie.

Share
d3088lh

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że sfinalizowaliśmy transakcję zgodnie z planem. Przejęcie działalności Accoru w Europie Środkowej jest kamieniem milowym w działalności naszej grupy i doskonale wpisuje się w strategię Orbisu. Wejście na te nowe, perspektywiczne rynki jest dla nas ogromną szansą na bardziej dynamiczny wzrost. Będziemy platformą Accoru do zarządzania biznesem w tym regionie Europy - jest to dla nas wyróżnienie i docenienie naszych dotychczasowych osiągnięć" - powiedział Clavie, cytowany w komunikacie.

Orbis wskazuje, że umocnił się na pozycji lidera branży hotelowej w Europie Środkowej i został wyłącznym licencjodawcą wszystkich marek Accoru w 16 krajach regionu. Całkowita cena transakcji wyniosła 142,3 mln euro.

Orbis przejął obecną sieć Accoru, czyli 46 hoteli w sześciu krajach: Bułgarii, Czechach, Polsce, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. 38 obiektów prowadzi działalność, natomiast 8 to hotele planowane, z których 3 będą zarządzane, a 5 będzie przedmiotem franczyzy.

d3088lh

Jednocześnie Orbis podpisał z Accorem generalną umowę licencyjną, która daje grupie Orbis do 2035 r. prawo do prowadzenia działalności hotelowej pod markami należącymi do Accor w 16 krajach: Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Węgrzech. Przez minimum 10 lat prawo to będzie przysługiwało Orbisowi na wyłączność.

Strategia Orbisu zakłada wzmocnienie pozycji lidera w regionie poprzez dalszy rozwój i zwiększenie efektywności sieci hoteli. Grupa skupia się na ekspansji głównie poprzez zawieranie umów o zarządzanie, franczyzę i na inwestycjach w hotele własne.

Obecnie w grupie Orbis działa ponad 100 hoteli, które są zlokalizowane w 8 krajach Europy Środkowej.

(ISBnews)

d3088lh

Podziel się opinią

Share
d3088lh
d3088lh