Trwa ładowanie...
d3oatsh
07-12-2015 07:49

Orlen Upstream przedłużył ofertę na akcje FX Energy do 8 grudnia

Warszawa, 07.12.2015 (ISBnews) - Kiwi Acquisition Corp. - spółka zależna Orlen Upstream - przedłużyła ofertę na akcje FX Energy, Inc. do 8 grudnia z planowanego ostatnio 5 grudnia, podało FX Energy.

d3oatsh
d3oatsh

"Oferta została wydłużona by dać więcej czasu akcjonariuszom na jej rozważenie. Wszystkie pozostałe warunki oferty pozostają bez zmian" - czytamy w komunikacie.

Pierwszym terminem zamknięcia oferty był 25 listopada, który następnie przedłużono do 5 grudnia.

W połowie października Orlen Upstream podpisał umowę połączenia z amerykańską spółką FX Energy, na podstawie której ma nabyć - za pośrednictwem spółki specjalnego przeznaczenia powołanej w USA - 100% udziałów w FX Energy. Łączna wartość nabycia amerykańskiej spółki, po uwzględnieniu zadłużenia netto, ma wynieść ok. 442 mln zł. Akwizycja powiększy bazę zasobową (2P) koncernu o 8,4 mln baryłek ekwiwalentu ropy (boe).

Na podstawie umowy połączenia akcjonariusze FX Energy otrzymają 1,15 USD (czyli około 4,27 zł) w gotówce za każdą posiadaną akcję zwykłą. Akcje uprzywilejowane zostaną wykupione po cenie, po jakiej były obejmowane, czyli 25 USD (czyli około 92,87 zł) za akcję.

d3oatsh

FX Energy z siedzibą w Salt Lake City, Utah w USA jest spółką zaangażowaną w poszukiwania i wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego z głównymi aktywami w Polsce. FX Energy notowana jest na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ.

Aktywa FX Energy w Polsce znajdują się na dwóch obszarach (Płotki i Edge) zlokalizowanych na terenach Niżu Polskiego. Spółka dysponuje również blokiem poszukiwawczym w basenie lubelskim, sąsiadującym z posiadanymi przez Orlen Upstream koncesjami (Wołomin oraz Garwolin) oraz prowadzi wydobycie z konwencjonalnych złóż ropy naftowej w USA na terenie stanów Montana i Nevada.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2014 roku 106,83 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d3oatsh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oatsh