Trwa ładowanie...
d278x0k
d278x0k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ostrowiec Św./ Zakończono modernizację kanalizacji i oczyszczalni ścieków

Ponad 65 mln zł kosztowała przebudowa oczyszczalni ścieków, budowa 25-kilometrowej sieci kanalizacji sanitarnej i dwukilometrowej magistrali wodociągowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z nowej kanalizacji korzysta ponad 3,5 tys. osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d278x0k

Jak powiedział w środę PAP prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Ostrowcu Świętokrzyskim Zdzisław Foremniak, właśnie sfinalizowano ostatni etap realizowanej od 2009 r. inwestycji - budowę tzw. trzeciego bioreaktora w oczyszczalni ścieków.

"Ta inwestycja kosztowała ok. 18 mln zł. Budowa bioreaktora była niezbędna, by móc odbierać ścieki ze wszystkich gmin liczącej 100 tys. osób aglomeracji. Poza Ostrowcem tworzą ją gminy Bodzechów, Kunów i Ćmielów" - mówił Foremniak.

Oprócz budowy nowego bioreaktora, zmodernizowano też dwa inne podobne obiekty, funkcjonujące do tej pory w oczyszczalni. W 2012 r. w ramach projektu przebudowano inne elementy oczyszczalni - tak, aby zwiększyć jej przepustowość. Zakupiono też samochód, służący do czyszczenia sieci kanalizacyjnej.

d278x0k

W ramach projektu, w Ostrowcu zbudowano ponad 25 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej oraz dwukilometrową magistralę wodociągową.

"Kanalizację wybudowano na osiedlach Koszary, Częstocice i Gutwin - te tereny nie były dotąd uzbrojone w główne odcinki sieci kanalizacyjnej. Inwestycja pozwala na wykonywanie sieci rozdzielczej, umożliwiające podłączanie do niej poszczególnych ulic" - wyjaśniał Foremniak.

Z nowej kanalizacji korzysta już ponad 3,5 tys. osób, a o przyłącze mogą się starać kolejne gospodarstwa.

Jak podkreślił Formeniak, inwestycja znacznie zwiększyła dostęp ostrowczan do kanalizacji sanitarnej, choć w mieście są jeszcze ulice, pozbawione takiej infrastruktury. Trwają prace nad opracowaniem kolejnych projektów, które umożliwią rozbudowę sieci.

d278x0k

Inwestycję zrealizowano dzięki dofinansowaniu - blisko 40 mln zł - z unijnego programu "Infrastruktura i Środowisko".

Przedsięwzięcie było największą inwestycją ekologiczną, realizowaną w Ostrowcu Świętokrzyskim - drugim pod względem wielkości miastem województwa świętokrzyskiego. Mieszka tu ok. 72 tys. osób.

d278x0k

Podziel się opinią

Share
d278x0k
d278x0k