Trwa ładowanie...

Oświadczenie Ikei po śmierci 8 dzieci. Sieć wycofuje ze sprzedaży miliony produktów

W Stanach Zjednoczonych znów głośno o komodach firmy Ikea, które przewracając się, zabiły już 8 dzieci. Sieć wydała w tej sprawie oświadczenie. Jest w nim także informacja dla polskich klientów.

Oświadczenie Ikei po śmierci 8 dzieci. Sieć wycofuje ze sprzedaży miliony produktówŹródło: East News
d2clqp5
d2clqp5

Ikea ponownie uruchomiła we wtorek proces wycofywania ze sprzedaży swoich produktów. Chodzi w sumie o 17,3 miliona skrzyń i szafek. To skutek wydarzeń, które miały miejsce w maju w Kalifornii. Chłopczyk został wówczas przygnieciony jednym z mebli sprzedawanych w szwedzkiej sieci. Niestety nie przeżył i było to już kolejne dziecko, które zmarło w podobnych okolicznościach.

Amerykańskie media podają, że chodzi m.in. o komodę "Malm", którą można kupić również w Polsce.

IKEA
Źródło: IKEA, fot: screen

W ostatnich tygodniach Ikea wspólnie z Komisją ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich USA podjęła działania, które mają zapobiegać podobnym tragediom. Wycofanie produktów jest jednym z nich. Ponadto dyrektor generalny firmy Lars Petersson podkreśla, że Ikea chce zwiększyć świadomość dotyczącą zabezpieczania kilku rodzajów skrzyń i kredensów, które z łatwością można przechylić i przewrócić.

d2clqp5

Ikea zwraca się do klientów

Oświadczenie w tej sprawie zamieścił również polski oddział firmy Ikea. Czytamy w nim, że "kwestie zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania produktów i wypadki związane z przewróceniem się mebli w domu są poważnym wyzwaniem dla całej branży wyposażenia wnętrz".

Zobacz także: Jak prawidłowo przewozić dzieci w samochodzie?

Przedstawiciele sieci podkreślają, że rozwiązaniem gwarantującym bezpieczeństwo jest odpowiednie przymocowanie mebli do ściany. "Z tego względu od wielu lat podejmujemy działania mające na celu zwiększenie świadomości konsumentów na temat ryzyka przewrócenia się mebli i konieczności przymocowania ich do ścian. Informacje na ten temat są dostępne na naszej stronie internetowej i miejscach sprzedaży. Jesteśmy przekonani, że możemy podnieść świadomość w tej dziedzinie i stworzyć kulturę, w której przymocowywanie mebli do ściany jest tak naturalne, jak zapinanie pasa bezpieczeństwa" - czytamy w oświadczeniu.

Firma podkreśla także, że w Polsce od lat dba o odpowiednie zabezpieczenie swoich produktów. "W Polsce, jak i na całym świecie, Ikea już od kilku dekad wprowadza zabezpieczenia mebli – elementy służące do przymocowania komody do ściany. Przymocowanie do ściany jest integralną częścią instrukcji montażu, a zestawy mocowań zabezpieczających znajdują się w paczce każdego mebla Ikea, którego wysokość wynosi 75 cm i więcej (w przypadku mebli dziecięcych jest to 60 cm i więcej). Jeśli nie jest możliwe przymocowanie mebla do ściany, konsumenci powinni wybrać inne rozwiązanie do przechowywania" - czytamy w komunikacie.

d2clqp5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2clqp5