Trwa ładowanie...
d3qzaxy

Oświadczenie PiS ws. komunikatu Zespołu Macieja Laska (komunikat)

...

d3qzaxy

07.11. Warszawa - Przekazujemy oświadczenie Prawa i Sprawiedliwości :

Zespół rządowy Macieja Laska w swoim dzisiejszym komunikacie wysłanym do Polskiej Agencji Prasowej po raz kolejny kłamie i dopuszcza się manipulacji. Zespół Laska przywołał w komunikacie rzekome słowa rzecznika PiS Adama Hofmana z wczorajszej "Kropki nad i" w TVN24 i na ich podstawie wysnuł zaskakujące tezy. W rzeczywistości Zespół Laska skłamał i zmanipulował słowa rzecznika PiS.

Zespół Laska napisał:

"Służby polskie i rosyjskie ze sobą współpracowały w celu rozdzielenia uroczystości w Katyniu i aby zmarginalizować wizytę pana prezydenta stwierdził w "Kropce nad i" Adam Hofman. Na pytanie Moniki Olejnik, czy służby współpracowały aby zamordować prezydenta i czy ktoś podłożył bomby, które spowodowały wybuchy, rzecznik PiS stwierdził, że nie ma na to dowodów ani poszlak."

d3qzaxy

W rzeczywistości słowa rzecznika PiS brzmiały inaczej a manipulacja Zespołu Laska zmienia znacząco ich sens. Ten fragment rozmowy rzecznika PiS Adama Hofmana z Moniką Olejnik wyglądał następująco:

Monika Olejnik: (...) a teraz chciałam przejść właśnie do Smoleńska. Czy Pan się zgadza z opiniami pani Biniendowej? Adam Hofman: Którymi? MO: Tymi, że służby rosyjskie razem ze służbami polskimi dokonały zamachu w Smoleńsku? AH: Ja wiem, na to są dowody - na to dowody przedstawiliśmy już rok po katastrofie - że służby polskie i służby rosyjskie ze sobą współpracowały w celu rozdzielenia wizyt, żeby zmarginalizować pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, na to są dowody MO: Nie, nie, nie, ale moje. AH: pisma między ambasadą. MO: Ja wiem, ale moje pytanie jest inne: Czy służby współpracowały po to, żeby zamordować? AH: Ja na to dowodów nie mam i nie mam także poszlak i nigdy takiej tezy nigdzie nie powiedziałem MO: A czy są dowody na to, że ktoś podłoży bombę w samolocie? AH: Nie mam na to dowodów, nigdy też takiego twierdzenia ani ja, ani, na przykład przywołany przez panią pan minister A. Macierewicz, nie wypowiedzieliśmy.

Wyraźnie widać, że manipulacja Zespołu Laska zmienia sens wypowiedzi Adama Hofmana. Rzecznik PiS zapytany o bomby na pokładzie Tu-154 odpowiedział: "Nie mam na to dowodów". Rzecznik PiS nie mówił w tym kontekście o poszlakach co kłamliwie stwierdza komunikat M. Laska. Brak dowodów nie wyklucza braku poszlak i taki jest wyraźny kontekst wypowiedzi Adama Hofmana. W dalszej części rozmowy w TVN24 Adam Hofman jednoznacznie stwierdza, że Zespół Parlamentarny dysponuje poszlakami i dowodami świadczącymi, że w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku mogło dojść do zamachu.

Zespół Pana Laska jest propagandowym organem Kancelarii Premiera, który za publiczne pieniądze (do tej pory kosztował podatników 185 tysięcy złotych) ma jeden cel: powielać rosyjskie tezy z raportu MAK, powtórzone w raporcie Millera. Dzisiejszy komunikat w jaskrawy sposób pokazuje, że najczęściej stosowanym narzędziem przez członków Zespołu Laska jest kłamstwo i manipulacja. Manipulowanie cytatami aby udowodnić fałszywą tezę, że PiS zmienił retorykę jest praktyką żenującą i świadczy tylko o tym że, Zespół Laska jest bezradny wobec ustaleń naukowców biorących udział w pracach Zespołu parlamentarnego. Zespół Laska nie jest w stanie merytorycznie odpowiedzieć na kolejne ustalenia naukowe obalające mity raportów MAK i Millera dlatego posuwa się do kłamstwa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d3qzaxy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qzaxy