Trwa ładowanie...
deddcho

Oświadczenie wojewody mazowieckiego ws. burmistrza Ursynowa, pana Piotra Guziała (komunikat)

...

deddcho
deddcho

23.06. Warszawa - Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski informuje:

W związku z insynuacjami polityków i komentatorów politycznych przekazywanymi przez media i jakobym inicjował "szukanie haków" przeciwko p. Piotrowi Guziałowi, burmistrzowi Ursynowa, w związku z zainicjowaniem przez niego referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydenta Warszawy, oświadczam, co następuje:

Na adres wojewody mazowieckiego wpłynęło 6 czerwca 2013 r. pismo, którego autor wskazał na możliwość złamania przez burmistrza Ursynowa przepisów zakazujących łączenia funkcji burmistrza z zasiadaniem we władzach spółki prawa handlowego. Po sprawdzeniu, że dane p. Piotra Guziała faktycznie figurują w Krajowym Rejestrze Sądowym, Wydział Prawny Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego skierował z mojego upoważnienia pismo do prezydenta Warszawy z prośbą o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego.

W województwie mazowieckim mamy 314 gmin i 42 powiaty, w których pracują w sumie tysiące radnych, wójtów, burmistrzów i starostów. Podobnych pism otrzymujemy rocznie ponad sto. Zawsze działamy tak samo - występujemy pisemnie z prośbą o wyjaśnienie do właściwej rady gminy bądź powiatu, a w przypadku burmistrzów i radnych dzielnic Warszawy - do prezydenta miasta, gdyż to on pełni nadzór nad dzielnicami.

deddcho

Pragnę podkreślić, że mój urząd ma obowiązek reagować na każdy tego typu sygnał od obywateli i że w tym wypadku była to reakcja rutynowa, nieróżniąca się niczym od setek podobnych sytuacji w przeszłości. Źródłem informacji medialnej na ten temat nie był wojewoda ani Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Rzecznik prasowy wojewody miał obowiązek odpowiedzieć na pytanie o podjęte w tej sprawie działania, zadane przez dziennikarza, który z innego, nieznanego nam źródła wcześniej dowiedział się o skardze skierowanej do wojewody.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

deddcho
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deddcho