Trwa ładowanie...
08-07-2020 09:42

Oszczędne wakacje. Co trzecia rodzina chce wydać na nie do 3 tys. zł

Co trzecia polska rodzina ma nadzieję zamknąć wydatki na urlop w kwocie do 3 tys. zł - wynika z raportu Santander Consumer Banku.

Oszczędne wakacje. Co trzecia rodzina chce wydać na nie do 3 tys. złŹródło: Pixabay
d1xusu3
d1xusu3

18 proc. ankietowanych ma zamiar wydać na wakacje dla całej rodziny między 1 tys. a 2 tys. zł. Niewiele mniejszy odsetek ankietowanych wskazał na kwoty rzędu 2 tys. - 3 tys. zł (16,7 proc.). Na rodzinne wakacje za więcej niż 5 tys. zł może sobie pozwolić co dziesiąty badany, i to głównie 50-latkowie – czytamy we wnioskach z raportu, o którym informuje PAP.

Statystyczny Polak wakacje spędzi w kraju. Wpływ mają na to nie tylko kwestie finansowe, ale też obawa przed wyjazdem z kraju (wszyscy pamiętamy, jak w marcu z dnia na dzień kolejne kraje ogłaszały zakaz wjazdu) i mniejsza liczba ofert biur podróży. Wakacyjny wyjazd za granicę rozważa zaledwie 7,3 proc. ankietowanych przez SCB.

Obejrzyj: Wakacyjni oszuści. Na co się nabieramy najczęściej?

A których wakacyjnych aktywności będzie Polakom brakowało najbardziej? Najwięcej (33,7 proc.) wskazań dotyczyło ograniczenia lub brak możliwości swobodnego korzystania z basenów, aquaparków czy parków rozrywki. Co ciekawe, tę odpowiedź wybrały przede wszystkim osoby w przedziale 30-40 lat, w więc te, które mają małe dzieci.

d1xusu3

Niemal co trzecia badana osoba najbardziej będzie tęsknić tego lata za spotkaniami w większym gronie rodzinnym lub ze znajomymi. Natomiast co piąty ankietowany żałuje, że nie będzie miał okazji uczestniczyć w żadnym letnim festiwalu muzycznym. Niemal tyle samo ankietowanych czuje się nieswojo w związku z istnieniem ograniczeń w swobodnym podróżowaniu za granicę.

Pandemia pokrzyżowała plany

Opisywaliśmy wcześniej badanie CBOS, w którym Polacy zostali zapytani, czy w ogóle planują letni wyjazd. Połowa zapytanych odpowiedziała, że nie planuje w najbliższe wakacje wyjazdu dwudniowego (czyli z co najmniej jednym noclegiem). 42 proc. natomiast zadeklarowało, że ma taką chęć (8 proc. nie ma zdania).

Tymczasem na początku 2020 roku dwudniowy wypad planowało niemal dwie trzecie (64 proc.) Polaków. Można więc przypuszczać, że ich plany zmieniła (lub pokrzyżowała) trwająca pandemia.

d1xusu3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xusu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xusu3