Trwa ładowanie...

Oto na co przeznaczamy pieniądze z 500+

Uprawnieni do pobierania tego świadczenia wydają je głównie na bieżące potrzeby, ale i edukację swoich dzieci. Na co jeszcze?

Oto na co przeznaczamy pieniądze z 500+Źródło: Eastnews, fot: Jacek Domiński/REPORTER
d4i7fw0
d4i7fw0

Wydawać by się mogło, że spora część środków z programu 500+ zostaje wydana na nowe telewizory, wakacje, a nawet samochody. Nic bardziej mylnego. Uprawnieni do pobierania tego świadczenia przeznaczają je głównie na bieżące potrzeby, ale i edukację swoich dzieci. Gorzej wygląda sprawa z odkładaniem dodatkowych pieniędzy.

W ankiecie, którą przeprowadziła firma TNS na zlecenie Związku Banków Polskich, zapytano Polaków o to, na co wydają pieniądze, które co miesiąc otrzymują w ramach rządowego programu "Rodzina 500+". 34 proc. gospodarstw domowych całość kwoty przeznacza na różne wydatki, natomiast 16 proc. nie potrafi ocenić, na co idą dodatkowe środki.

W ankiecie pierwsze miejsce na wydatki z 500+ zajęła edukacja - tak wskazało 51 proc. badanych, na drugim miejscu znalazły się bieżące wydatki - zaznaczyło je 49 proc. badanych, a na trzecim zdrowie (23 proc. osób). Pozostałe odpowiedzi, które zaznaczyli ankietowani, to dobra konsumpcyjne, kultura oraz podróże i dobra trwałego użytku, np. lodówka.

Niektórzy respondenci przyznali, iż pieniądze te przeznaczają także na mieszkanie, samochód, a nawet spłatę rat kredytu konsumpcyjnego oraz mieszkaniowego. 5 proc. pytanych nie umie odpowiedzieć, w jakim celu wykorzystuje środki z 500+.

Oto na co wydajemy pieniądze z 500+

ZBP

d4i7fw0

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o propozycji Ministerstwa Finansów - nowych obligacjach dla rodzin uprawnionych do pobierania pieniędzy z program 500+. To Rodzinne Obligacje Skarbowe dla osób, które nie chcą wydawać dodatkowych pieniędzy na cele bieżące, ale chcą oszczędzać na przyszłość swoich dzieci. Ich oprocentowanie będzie nieco wyższe, niż można uzyskać w bankach. Rząd zaoferuje obligacje sześcio- i dwunastoletnie.

d4i7fw0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i7fw0