Trwa ładowanie...
oferty pracy
19-02-2014 09:00

Oto najgorsze miasta do poszukiwania zatrudnienia

Poszukujący pracy powinni kierować się w stronę Poznania, Krakowa i Katowic - w tych miastach najłatwiej o zatrudnienie w Polsce. Średnio o jedno miejsce ubiega się tu mniej niż dwóch kandydatów. A gdzie jest najgorzej?

Oto najgorsze miasta do poszukiwania zatrudnieniaŹródło: Fotolia
d18nqjt
d18nqjt

Poszukujący pracy powinni kierować się w stronę Poznania, Krakowa i Katowic - w tych miastach najłatwiej o zatrudnienie w Polsce. Średnio o jedno miejsce ubiega się tu mniej niż dwóch kandydatów. A gdzie jest najgorzej?

Konkurencja na oferowane stanowiska pracy w Polsce jest największa we Włocławku - wynika z najnowszego badania rynku przeprowadzonego przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna.pl. Tu o jedno stanowisko ubiega się 56,42 chętnych. Kolejne miasta w tej kategorii to Radom, Elbląg, Grudziądz oraz Bytom.

Najgorsze miasta na znalezienie pracy

  1. Włocławek – 56,42 (poszukujących pracy na jedno stanowisko),
  2. Częstochowa – 49,65,
  3. Elbląg – 44,63,
  4. Grudziądz – 44,12,
  5. Bytom – 39,86.

Najlepsze miasta na znalezienie pracy

  1. Poznań – 1,36 (poszukujących pracy na jedno stanowisko),
  2. Kraków – 1,88,
  3. Katowice – 1,94,
  4. Warszawa – 2,27,
  5. Wrocław – 2,51.
d18nqjt

- Średnia liczba kandydatów na jedno stanowisko w 50 największych miastach Polski to 15,6. Nie wypadamy na tym tle najlepiej. Dane pokazują, że w Wielkiej Brytanii o jedno stanowisko ubiega się średnio 1,6 kandydatów, 5,5 we Francji, 5,9 w Rosji oraz 7,1 w Niemczech. U naszego zachodniego sąsiada o znalezienie pracy jest dwa razy łatwiej - zauważa Hanna Piotrowska, menedżer Adzuna Polska.

Biorąc pod uwagę województwa, najtrudniej o zatrudnienie w: podkarpackiem, warmińsko-mazurskiem, lubelskiem, świętokrzyskiem i podlaskiem. Z kolei najlepszymi miastami na znalezienie pracy okazały się: Poznań, Kraków i Katowice - średnio o jedno stanowisko ubiega się tu dwóch kandydatów. Warszawa znalazła się na czwartej pozycji i jest pierwszym miastem na liście, gdzie o jedno stanowisko ubiega się ponad dwóch kandydatów.

Znamy najlepsze i najgorsze miejsca do szukania zatrudnienia, a jakie są najgorętsze branże? Z analizy Adzuna.pl wynika, że finanse oraz IT są sektorami z największą liczbą ofert w skali kraju - prawie 20 proc. wszystkich dostępnych ofert. Służba zdrowia oraz gastronomia i hotelarstwo wypadają w porównaniu najgorzej - każda z tych branż oferuje niewiele ponad 1 proc. wszystkich dostępnych stanowisk.

*W badaniu Adzuna.pl przeanalizowane zostały dane dotyczące 50 największych miast Polski w kontekście najnowszych danych statystycznych udostępnionych przez GUS

d18nqjt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18nqjt