Trwa ładowanie...
dc3fogi

PA w Warszawie ws. śledztwa dot. zmowy w przetargach na sprzęt dla policji (komunikat)

...

dc3fogi
dc3fogi

19.11. Warszawa - Prokuratura Apelacyjna w Warszawie informuje:

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie wspólnie z Biurem Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji prowadzi śledztwo sygn. Ap V Ds 111/12 w sprawie zmowy cenowej w toku przetargów na łączną wartość zamówień w kwocie blisko 15 milionów złotych, realizowanych przez Komendę Główną Policji, na zakup usług transmisji danych oraz osprzętu do przenośnych czytników linii papilarnych.

W dniach 18 i 19 listopada 2013 r. zatrzymano 9 osób, w tym przedstawicieli trzech operatorów telefonii komórkowej, którym przedstawiono zarzuty wejścia, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, w porozumienie mające utrudnić prawidłowe przeprowadzenie przetargów na szkodę Komendy Głównej Policji. Wobec podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Śledztwo Wydziału V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie prowadzone jest od 2012 roku i na początkowym jego etapie zarzuty przedstawiono 4 osobom, z których część przyznała się do popełnienia zarzucanych im czynów. W zainteresowaniu tego postępowania przygotowawczego pozostają kolejne postępowania przetargowe.-

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ksi/

dc3fogi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc3fogi