Trwa ładowanie...
d4bnrvy

PAIiIZ i ANR podpisały porozumienie o współpracy

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Agencja Nieruchomości Rolnych będą ściślej ze sobą współpracowały w zakresie wymiany informacji i promocji terenów inwestycyjnych. Agencje podpisały porozumienie w tej sprawie.
Share
d4bnrvy

Celem umowy jest zwiększenie oferty inwestycyjnej ANR, która dysponuje wieloma atrakcyjnymi terenami. W wielu przypadkach są to ziemie uzbrojone o dobrej lokalizacji - wyjaśniła podczas konferencji prasowej Bożena Czaja z zarządu PAIiIZ.

Prezes ANR Tomasz Nawrocki zaznaczył, że Agencja ma ponad 100 tys. hektarów gruntów nierolnych nadających się pod inwestycje. Ok. 66 tys. hektarów ziemi leży w granicach administracyjnych miast w tym 5 tys. ha - takich jak Warszawa, Poznań, Kraków, Szczecin, Olsztyn. Dodał, że ANR od dłuższego czasu wspiera rozwój przedsiębiorczości w Polsce nieodpłatnie przekazując grunty do stref ekonomicznych.

Współpraca między instytucjami ma przyczynić się do utworzenia Krajowego Zasobu Nieruchomości Inwestycyjnych. W skład rejestru wejdą oferty dużych terenów inwestycyjnych (powyżej 50 ha) pochodzących głównie z ANR, Agencji Mienia Wojskowego oraz jednostek samorządu terytorialnego. Nieruchomości te mają być położone w pobliżu szlaków komunikacyjnych oraz dużych miast.

d4bnrvy

PAIiIZ ma obecnie w swojej bazie 1322 działek inwestycyjnych, w tym 176 stanowią nieruchomości ANR.

Na gruntach ANR zainwestowały już takie koncerny jak: General Motors, Opel, Sharp, Toyota, Michelin, Elektrolux, Isuzu czy Ikea. W poniedziałek ANR sprzedała firmie Lidl 0,5 hektarową działkę w Warszawie.

W ciągu trzech kwartałów tego roku ANR sprzedała 630 hektarów gruntów inwestycyjnych za 100 mln zł. średnio uzyskując za hektar 153 tys. zł. Sprzedaż gruntów prowadzona jest w drodze licytacji.

d4bnrvy

Podziel się opinią

Share
d4bnrvy
d4bnrvy