Trwa ładowanie...
d4c3zf0
d4c3zf0

PAIiIZ pozyskała 21 inwestorów od początku roku, zainwestują 210 mln euro

Warszawa, 09.05.2016 (ISBnews) - Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) od początku roku pozyskała 21 inwestorów, którzy w Polsce ulokują 210 mln euro i stworzą ponad 4,3 tys. nowych miejsc pracy, podała Agencja. Najnowsze projekty to centrum usług wspólnych w Łodzi i zakład komponentów dla silników lotniczych w Sędziszowie.
Share
d4c3zf0

"Nowe inwestycje to projekt Flint Group, który w Łodzi stworzy centrum usług wspólnych oraz francuskiego koncernu Hispano Suiza, który w Sędziszowie buduje zakład komponentów dla silników lotniczych. Nowoczesne usługi dla biznesu oraz przemysł lotniczy, w których działają nowi inwestorzy, to obok sektora badawczo-rozwojowego najbardziej popularne branże w tym roku" - czytamy w komunikacie.

Wśród inwestycji, które są w obsługiwane przez PAIiIZ dominuje szeroko pojęty sektor usługowy (centra usług wspólnych, centra IT i BPO), motoryzacyjny, badawczo-rozwojowy i spożywczy. Pod względem pochodzenia kapitału, na liście obsługiwanych projektów dominują niezmiennie inwestorzy amerykańscy i niemieccy, podano również.

Obecnie Agencja pracuje nad 183 projektami o łącznej wartości 3,7 mld euro, które mogą stworzyć 39 766 nowych miejsc pracy, podsumowano.

(ISBnews)

d4c3zf0

Podziel się opinią

Share
d4c3zf0
d4c3zf0