Trwa ładowanie...
d4c5fhk
25-11-2015 14:35

PAIiIZ pozyskała 6 inwestorów z Niemiec, stworzą ok. 1,4 tys. miejs pracy

Warszawa, 25.11.2015 (ISBnews) - Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) pozyskała w ramach misji do Niemiec 6 projektów, dzięki którym może powstać w Polsce prawie 1,4 tys. miejsc pracy, podała agencja.

d4c5fhk

"Bardzo dobrym wynikiem zakończyła się misja inwestycyjna pracowników Departamentu Inwestycji Zagranicznych (DIZ) PAIiIZ do Niemiec. Ekspertom Agencji udało się pozyskać aż 6 nowych projektów inwestycyjnych. Dzięki nim w Polsce może powstać prawie 1400 nowych miejsc pracy" - czytamy w komunikacie.

Eksperci PAIiIZ prowadzili w Hamburgu, Dusseldorfie, Stuttgarcie oraz w kilku miejscach w Bawarii rozmowy z potencjalnymi inwestorami z sektora produkcyjnego, a także spółkami technologicznymi i firmami zainteresowanymi rozbudową centrów B+R w Polsce. Celem wizyty w Niemczech były działania o charakterze marketingu inwestycyjnego - promocji Polski jako atrakcyjnego miejsca do lokowania kapitału i prowadzenia działalności gospodarczej, podano również.

Na początku listopada PAIiIZ informowała, że pozyskała podczas misji inwestycyjnej 9 amerykańskich projektów, dzięki którym w Polsce może powstać 1500 miejsc pracy. Wśród nich jest Solarwinds, która zatrudni 300 osób w Krakowie.

(ISBnews)

d4c5fhk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c5fhk