Trwa ładowanie...
dvdue2i

PAIiIZ pozyskała 6 inwestorów z Niemiec, stworzą ok. 1,4 tys. miejs pracy

Warszawa, 25.11.2015 (ISBnews) - Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) pozyskała w ramach misji do Niemiec 6 projektów, dzięki którym może powstać w Polsce prawie 1,4 tys. miejsc pracy, podała agencja.

Share
dvdue2i

"Bardzo dobrym wynikiem zakończyła się misja inwestycyjna pracowników Departamentu Inwestycji Zagranicznych (DIZ) PAIiIZ do Niemiec. Ekspertom Agencji udało się pozyskać aż 6 nowych projektów inwestycyjnych. Dzięki nim w Polsce może powstać prawie 1400 nowych miejsc pracy" - czytamy w komunikacie.

Eksperci PAIiIZ prowadzili w Hamburgu, Dusseldorfie, Stuttgarcie oraz w kilku miejscach w Bawarii rozmowy z potencjalnymi inwestorami z sektora produkcyjnego, a także spółkami technologicznymi i firmami zainteresowanymi rozbudową centrów B+R w Polsce. Celem wizyty w Niemczech były działania o charakterze marketingu inwestycyjnego - promocji Polski jako atrakcyjnego miejsca do lokowania kapitału i prowadzenia działalności gospodarczej, podano również.

Na początku listopada PAIiIZ informowała, że pozyskała podczas misji inwestycyjnej 9 amerykańskich projektów, dzięki którym w Polsce może powstać 1500 miejsc pracy. Wśród nich jest Solarwinds, która zatrudni 300 osób w Krakowie.

(ISBnews)

dvdue2i

Podziel się opinią

Share
dvdue2i
dvdue2i